Як втрата коханої людини впливає на тривалість життя

Втрата коханої людини – завжди величезне горе. Але, виявляється, вона завдає удару не тільки душевному здоров’ю, а й за організму загалом.

Більш того – голландські вчені виявили, що чоловіки, які стали вдівцями, живуть на кілька років менше, ніж ті, яким пощастило прожити життя разом з дружиною. Як повідомляють вчені з голландського Національного інституту громадського здоров’я та навколишнього середовища, у чоловіків, які стали вдівцями, значно раніше з’являються проблеми з серцево-судинною і нервовою системами, крім того, для них більш характерні приступи депресії, які також негативно впливають на здоров’я.

Фахівці вважають, що це пов’язано не стільки з самим фактом втрати, скільки з тим, що такі люди несподівано залишаються наодинці з собою – вони втрачають людину, яка піклується про них. Величезна кількість виникаючих побутових проблем, які раніше вирішувалися «мимохідь», і стають чинником, що остаточно підкошує здоров’я. На думку дослідників, зроблені ними висновки важливі в першу чергу для медичних страхових компаній, які повинні враховувати подібні можливості і надавати нужденним людям допомогу і підтримку.

Джерело

Поділись


Новини партнерів