Вчені виявили вітамін, який вбиває рак

Американські вчені встановили, що вітамін C ефективний для боротьби з лейкозами. Відповідне дослідження опубліковане в журналі Cell.

Експерти встановили, що вітамін С відновлює активність гена TET2 в лейкоцитах, яка в разі лейкозів пригнічена приблизно наполовину в порівнянні з фізіологічно нормальним рівнем. Саме патологія TET2 є одним з факторів, що дозволяють клітинам пухлини розмножуватися.

До таких висновків автори прийшли, провівши досліди на мишах. Гризунам протягом 24 тижнів давали високі дози вітаміну С, після закінчення експерименту в контрольній групі, де тварини не приймали з’єднання, було в три рази більше випадків аномальної концентрації лейкоцитів в крові, що є однією з ознак того, що починається лейкоз.

Експерти відзначають, що даний спосіб боротьби із захворюванням важко застосувати до людей, оскільки гризуни отримували надмірно високі порції вітаміну С – по сто міліграмів (еквівалентно двом апельсинам) за ін’єкцію. Людині треба було б приймати приблизно в три тисячі разів більше сполуки, причому – внутрішньовенно.

Джерело

Поділись


Новини партнерів