Любов до цих напоїв може залишити вас без зубів

Популярні зараз газовані напої, такі улюблені дітьми та підлітками, далеко не нешкідливі для здоров’я – вчені вже давно довели, що їх вживання пов’язане з розвитком ожиріння, захворювань серцево-судинної системи і навіть різними видами авітамінозу.

І, на жаль, список «побічних ефектів» «Фанти» або «Пепсі» продовжує поповнюватися. Так, фахівці з Бірмінгемського Університету (Великобританія) виявили, що у дітей, які захоплюються газованою водою, значно частіше, ніж звичайно, розвивається карієс і інші хвороби зубів.

Обстеживши понад 1000 дітей у віці від 12 до 14 років, вчені показали, що часте вживання газованих напоїв (не менше ніж по 3 – 4 склянки в день) підвищує ймовірність розвитку карієсу на 59 – 220 відсотків (в залежності від віку та інших факторів) . А в цю групу, за результатами цього ж дослідження, потрапляють близько 40 відсотків усіх хлопчиків і дівчаток.

«Більшість газованих напоїв містять різні кислоти, негативно впливають на зубну емаль, – розповів в інтерв’ю доктор Пітер Рок, керівник цього дослідження. – А дитяча емаль досить нестійка, і в тому випадку, якщо дитина постійно п’є ту ж “Фанту”, вона поступово руйнується. Утворюються дефекти емалі та накопичуються бактерії, що прискорюють процес руйнування тканин зуба. Поступово уражається не тільки емаль, а й дентин – фактично, починається карієс. А причина всього цього – в зовнішньо нешкідливій і смачній газованій воді … »

Джерело

Поділись


Новини партнерів