Медики назвали ознаки того, що організм отруюють паразити

Статистичні дані Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчать, що практично все населення земної кулі заражене тими чи іншими видами паразитів, найдрібніших організмів, які мешкають в тілі людини і існують за рахунок нього. Медики назвали 12 ознак того, що в організмі є паразити.

Багато видів гельмінтів знаходяться в тілі людини і отруюють його продуктами життєдіяльності тривалий час, внаслідок цього захворювання, які вони викликають, прогресують і переходять у хронічні форми. В організмі людини знижуються захисні функції, пацієнт стає особливо вразливим до захворювань, що викликаються різними збудниками.

Найбільш часті джерела зараження паразитами

Найчастіше, підхопити личинки гельмінтів можна через немиті руки, заражені продукти харчування, погано вимиті фрукти та овочі. Крім цього, джерелом зараження може бути вода – пиття сирої води або купання в забруднених відкритих водоймах. Можливе зараження через нещеплених тварин або птахів – домашніх або диких. Іноді паразити можуть передаватися через статевий контакт.

Паразитичні мікроорганізми здатні жити в будь-яких органах і тканинах, для них не існує перешкод. Вченим відомо більше сотні видів гельмінтів, деякі з них неможливо розрізнити без мікроскопів, а інші можуть досягати декількох метрів. Тому особливо важливо при виявленні характерних симптомів або підозрі на зараження, звернутися до лікаря і здати всі необхідні аналізи.

Ознаки паразитів в організмі

1. Хронічна втома

Синдром постійної втоми став широко відомий в даний час. Він проявляється пригніченим станом, браком енергії, сонливістю, значним погіршенням пам’яті та розумової діяльності. Частою причиною хронічної втоми лікарі вважають глисну інвазію.

2. Розлади травлення

Одним з продуктів життєдіяльності паразитів є простагландин. Він призводить до виведення натрію з організму і тим самим, сприяє різним порушенням травних функцій. Часта діарея може служити однією з ознак наявності паразитів в організмі. Деякі гельмінти знаходяться у верхніх відділах кишечника і викликають метеоризм. Крім цього, інші види можуть викликати закупорювання жовчних шляхів, гепатити, затримку стільця і кишкову непрохідність.

3. Свербіж в кишковому каналі

Відчуття сверблячки в анальному отворі, особливо в нічний час, є одним із симптомів зараження гостриками. Вночі самки паразитів відкладають яйця, цей процес провокує нестерпний свербіж, при розчісуванні з’являються подряпини, тріщини, висипання.

4. Ураження шкірних покривів

Частою ознакою наявності гельмінтів, є різні висипання на шкірі. Крім цього, можуть виникнути вугрі, акне і прищі. Епідерміс помітно грубіє і стає сухішим. Часто шкіра вкривається ранніми зморшками, тріскається на п’ятах, може початися осередкове випадання волосся, відшарування нігтів. Всі ці симптоми вказують на розлади в роботі шлунково-кишкового тракту і на можливе зараження.

5. Різка зміна ваги

Різке схуднення або, навпаки, швидкий набір ваги багато лікарів пов’язують з зараженнями глистами. Деякі види паразитів викликають розлади внутрішніх органів і відсутність апетиту. Інші перешкоджають нормальному обміну речовин, внаслідок чого падає показник цукру в крові, викликаючи постійний голод. Внаслідок цього на тлі рясного харчування людина ніяк не може насититися.

6. Хворобливість в області живота

Такі паразити, як солітери, аскариди і інші, зазвичай поселяються в тонкому кишечнику, викликають постійний дискомфорт і біль в черевній порожнині. Вони можуть локалізуватися в одному місці або різних ділянках і органах.

7. Скрип зубами

Зубний скрегіт в нічний час, також відносять до симптомів глистової інвазії. Паразити виділяють речовини, які ускладнюють вироблення багатьох вітамінів, в тому числі і В-12. Цей елемент нормалізує функції нервової системи, а його недостатня кількість викликає мимовільне стиснення м’язів щелеп. Тому, в нічний період, коли в звичайному стані вони розслаблені, при зараженні зуби видають сильний скрегіт.

8. Підвищена нервозність

Нервова система сильно страждає від зараження відходами та отруйними виділеннями гельмінтів. Постійне отруєння може проявлятися різкими перепадами в настрої, дратівливістю, пригніченим станом. Після лікування багато пацієнтів стверджують, що їх характер став набагато спокійнішим, а настрій підвищився.

9. Алергічні реакції

Гельмінти, які проживають в тілі людини, виділяють багато отруйних речовин, які розносяться кров’ю і систематично отруюють організм, викликаючи алергічні прояви. Організм часто реагує на гельмінтів, виділяючи еозинофіли, а вони провокують алергію на певні подразники.

10. Біль в м’язах і суглобах

Паразити часто переміщуються по всьому тілу, викликаючи дискомфорт і хворобливі відчуття в тканинах і системах. Тому носії можуть відчувати відчуття, схожі на прояви артриту або артрозу. А організм реагує на внутрішні подразники, у відповідь реакцією імунітету, яку людина сприймає, як сильну болючість в різних м’язових тканинах.

11. Залізодефіцитна анемія

Всі види гельмінтів споживають поживні речовини з продуктів, які надходять в організм людини і його органів і систем. Наслідком цього можуть бути авітаміноз і анемічний стан. Деякі найпростіші, такі як трихомонада, підживлюються клітинами кровоносної системи, що призводить до нестачі заліза в організмі і анемічних проявів.

12. Безсоння

Зустрічаються випадки, коли люди скаржаться, що постійно прокидаються в один і той же час, зазвичай, між двома і трьома годинами ночі. Такий стан також властивий людям з глисною інвазією. Організм намагається видалити токсичні речовини за допомогою печінки, яка проявляє активність в цей час.

ДЖЕРЕЛОEconet
Поділись


Новини партнерів