Названо найважливіші «вітаміни краси»

Втома, тріскаються губи і крихкі нігті – все це наслідок нестачі «чудо-вітаміну» в організмі. А ось захоплення вуглеводами, стрес і алкогольні напої можуть погіршити цю ситуацію.

Всі ми добре засвоїли інформацію про те, що для зміцнення здоров’я людині потрібні регулярні дози вітаміну D, який іноді називають «сонячним». Він зміцнює кістки і імунну систему. Але існує й інший вітамін, про який багато людей, ймовірно, ніколи не думають.

Тим часом він дуже важливий для підтримки рівня енергії, настрою і роботи мозку. Мова йде про вітамін B. Лише минулого тижня австралійські вчені з’ясували, що вітамін B3 під час вагітності зменшує кількість родових дефектів і викиднів. Відомий під ім’ям ніацин, вітамін B3 виправляє дефіцит поживних речовин, який заважає органам дитини нормально формуватися. Але існує чимало інших маловідомих причин того, чому цей вітамін зміцнює наше здоров’я.

Наприклад, вітамін B6 може допомогти організму виробляти нейротрансмітери (хімічні речовини в мозку, які здійснюють обмін інформацією між мозком і тілом) на кшталт серотоніну. Це допомагає організму боротися з депресією, стресом і тривожним станом.

Брак вітаміну B2 викликає неприємні тріщинки на губах, а нестача вітаміну B7 призводить до крихкості нігтів і випадіння волосся. Гарна новина полягає в тому, що більшість з нас отримує значну кількість вітаміну В з харчуванням. Він міститься в злаках, і особливо в збагачених, а також в цілому ряді інших продуктів.

Але є і погана новина, яка полягає в тому, що сучасний напружений спосіб життя, наповнений стресом, в поєднанні з цукром, білими вуглеводами і алкоголем, істотно зменшують внутрішні резерви даного вітаміну. Погано ще й те, що наш організм не здатний зберігати вітамін B, тому його запаси необхідно поповнювати щодня.

Лише вітамін B12 здатний зберігатися в печінці. Саме тому нестача цього вітаміну може бути причиною цілого ряду нездужань або загальної хронічної втоми. Тому перш ніж шукати у себе ті чи інші захворювання, виміряйте рівень вітаміну B в вашому організмі.

Джерело

Поділись


Новини партнерів