Ожиріння печінки: 8 ознак, які важливо не пропустити

Від цього найпоширенішого захворювання печінки страждає кожен третій дорослий – і більшість з них навіть не підозрює про хворобу!

Ожиріння печінки – стан, коли в клітинах накопичується надмірна кількість жиру, займаючи до 10% обсягу всього органу – це основна причина розвитку хронічних захворювань печінки. Найпоширеніша причина накопичення зайвого «печінкового» жиру – зловживання алкоголем, але в останні десятиліття з ожирінням печінки стикаються і ті люди, які взагалі не п’ють спиртного. Це захворювання, яке може спровокувати цироз і навіть рак печінки, протікає безсимптомно і виявити його можна, тільки якщо регулярно проводити обстеження органів черевної порожнини і здавати аналізи. Ми зібрали деякі фактори, які серйозно підвищують ризик розвитку ожиріння печінки, а також деякі ранні симптоми: якщо хоча б один вам підходить, пам’ятайте: ви в групі ризику!

Посилення апетиту

Ранній симптом, за яким можна визначити чи розвивається захворювання – постійне відчуття голоду, а також тяга до солодкого і жирного, яка суттєво посилилася. Якщо вчасно не звернути увагу на ці симптоми і тим більше, якщо потурати їм, накопичення жиру буде посилюватися, а захворювання – прогресувати.

Жир в області живота

Вісцеральний жир – той, який утворюється навколо внутрішніх органів – не тільки найжирніший, але і найнебезпечніший. У людей з яскраво вираженим животом і обсягом талії, що перевищує 85 сантиметрів, більш високий ризик серцево-судинних захворювань, діабету другого типу, а також ожиріння печінки. Якщо це ваш випадок, обов’язково перевіряйте стан цих органів хоча б раз на рік, а також обговоріть з лікарем шляхи зниження ваги.

Високий рівень холестерину

Підвищений рівень жиру в крові, тригліцериди або холестерин ЛПНЩ ( «поганий») – все це може бути ознакою ожиріння печінки. Саме цей орган виробляє холестерин і викидає його в кров, відповідно, якщо в нашому раціоні занадто багато їжі, що містить насичені і транс-жири, печінка виділяє більше жиру і виробляє більше холестерину. Так що якщо цей показник у вас підвищений, особливої ​​уваги вимагає не тільки ваше серце і судини, а й печінка.

Діагностований діабет другого типу

Якщо у вас діагностований діабет, регулярна здача аналізів і контроль стану печінки повинна стати одним з постійних медичних досліджень. Як показали результати дослідження, проведеного в 2016 році вченими з Каліфорнійського університету, 65% людей з діабетом другого типу також виявляють ознаки ожиріння печінки.

Високий кровяний тиск

У пацієнтів з ожирінням печінки гіпертонія діагностується в три рази частіше, ніж у людей без цього захворювання. Так що якщо у вас гіпертонія, важливо перевіряти здоров’я печінки, а якщо діагностоване ожиріння цього органу – варто уважно стежити за кров’яним тиском і здоров’ям серця.

Сімейна історія

Якщо у когось з найближчих родичів було ожиріння печінки, ваш персональний ризик підвищується в 13 разів! Ожиріння печінки, на жаль, відноситься до тих захворювань, які «передаються у спадок».

Постійне відчуття втоми

На жаль, немає ніяких фізичних симптомів, які могли б допомогти діагностувати ожиріння печінки без аналізу крові або біопсії. Але постійне відчуття втоми і слабкість – той «червоний прапор», помітивши який, варто звернутися до лікаря.

Біль в правій частині живота

Цей симптом проявляється досить пізно і як правило говорить про те, що вже розвиваються ускладнення захворювання – наприклад, цироз. У будь-якому випадку, навіть якщо біль в правій частині живота з’являється час від часу і нерегулярно, все одно варто звернутися до лікаря.

Поділись


Новини партнерів