Нездорова щитовидна залоза: головні ознаки

Щитовидна залоза – це маленька залоза у формі метелика, яка розташована прямо всередині нашої шиї. Від правильної роботи щитовидної залози залежить здоров’я всього нашого організму.

У ній міститься білок, відомий під назвою тиреоглобулін, який з’єднується з йодом для формування гормонів, які регулюють правильну роботу внутрішніх органів, тканин і клітин.

Порушення в роботі щитовидної залози можуть бути пов’язані з тим, що тиреоглобулін не може з’єднатися з йодом, через що вироблення гормонів знижується.

Це призводить до дисбалансу у всьому організмі, наприклад, порушення обміну речовин і поставок кисню до клітин організму.

Хоча робота щитовидної залози може порушуватися через самих різні причини, найбільш поширеною недугою є гіпотиреоз. Це стан, при якому рівень гормонів в організмі знижується, що призводить до негативних змін.

80% людей з порушеннями щитовидної залози можуть страждати від гіпотиреозу.

Ще 20% поширюється на тих, хто страждає від вузлового зоба і гіпертиреозу – протилежності гіпотиреозу, який пов’язаний із занадто активною роботою щитовидної залози.

Велика частина населення, як правило, не знає, що вона страждає від порушень щитовидної залози, і часто плутає ці симптоми з симптомами інших захворювань. Проблема полягає в тому, що якщо не лікувати ці порушення, вони можуть сильно погіршити стан нашого здоров’я і викликати кому або навіть смерть.

Які основні симптоми порушень роботи щитовидної залози?

Для того, щоб вчасно помітити проблему в роботі щитовидної залози, потрібно навчитися прислухатися до свого організму і звертати увагу на сигнали, які він нам посилає.

Хоча симптоми можуть варіюватися від людини до людини в залежності від того, від якого порушення в роботі щитовидної залози вона страждає, велика частина випадків вказує на сильний гіпотиреоз.

Втома

Млявість, низька енергійність і недолік ентузіазму – це одні з перших сигналів цього захворювання. Звичайно, втома може бути пов’язана і з іншими причинами, але варто звернути на неї пильну увагу, якщо вона стала постійним явищем.

Перш ніж починати турбуватися, зверни увагу на важливі відмінності.

Коли втома пов’язана з роботою щитовидної залози, дуже складно залишатися енергійними протягом усього часу, поки ми зайняті своїми щоденними справами.

Якщо функція щитовидної залози порушується, фізичні і розумові сили також зменшуються, через що нам стає важко виконувати звичайну роботу.

Зайва вага

Збільшення маси тіла пов’язано з уповільненням обміну речовин. Якщо ти недавно набрала кілька кілограмів і тобі складно їх скинути, незважаючи на те, що ти постійно виконуєш фізичні вправи і правильно харчуєшся, краще проконсультуйся з фахівцем.

Якщо відбувається зворотне, не варто сподіватися на те, що це чудо або перевага. Звичайно, скинути зайві кілограми непогано, але занадто різке схуднення через неправильну роботу щитовидної залози – це погана ознака, яка потребує нашої уваги.

Пошкодження шкіри і волосся

Через зміни клімату шкіра і волосся втрачають свою природну вологу і починають сохнути.

Якщо тобі здається, що це не пов’язано з погодою, ймовірно, причина в порушенні роботи щитовидної залози. У цьому випадку шкіра стає тьмяною, сухою і грубою, а волосся слабшає і починає випадати.

Запор кишечника

Коли гормональна активність щитовидної залози знижується, всі біологічні процеси в організмі сповільнюються і системи життєдіяльності перестають справлятися зі своїми функціями.

У свою чергу, травна система не може нормально засвоювати поживні речовини з їжі, а також видаляти відходи з організму через травний тракт.

Неприємні відчуття в гортані

Якщо щитовидна залоза працює неправильно, вона часто запалюється і збільшується в розмірі.

Коли це відбувається, людина може відчувати такі симптоми:

Біль і погане самопочуття.
Хриплість голосу.
Припухлість в області шиї.
Хропіння.

Джерело

Поділись


Новини партнерів