10 симптомів раку, які часто не беруть до уваги

За останні декілька років медицина значно просунулася вперед у своєму розвитку, були розроблені нові види ліків, які допомагають впоратися з хворобами, які раніше вважалися невиліковними.

Проте, незважаючи на таке бурхливе зростання профілактика захворювань як і раніше є головним інструментом в ліквідації хвороби на її ранній стадії розвитку.

Правильне використання лікарських засобів є ще одним важливим чинником здоров’я людини. І навпаки, неправильна схема застосування ліків може привести до тяжких наслідків.

Рак, хвороба, яка приводить в жах багатьох людей, мабуть може бути вилікуваний на його ранній стадії розвитку. Він перестає бути таким жахливим, якщо ми періодично проходимо профогляд.

Ми повинні щодня уважно стежити за собою, оскільки різні симптоми можуть сигналізувати нам про неполадки в організмі і, отже, про необхідність обстеження.

Оскільки рак вражає різні ділянки тіла, нам украй важливо уважно відноситися до свого здоров’я. Отже, пропонуємо вашій увазі 10 симптомів раку.

1. Частий кашель
Частий кашель може бути усього лише ознакою алергії, проте, коли він стає дуже сильним і частим мабуть є сенс проконсультуватися у фахівця. Рак горла, гортані, або ж легень може з’явитися навіть у некурящих. Тереза Бартоломью Беверс фахівець з Андерсоновського онкоцентру вважає, що: “у більшості випадків кашель не пов’язаний з раком, проте частий і сильний кашель може бути симптомом раку легенів і тому хворий з такими проявами повинен пройти медичне обстеження”.

2. Нез’ясовна втрата ваги
Хоча втрата ваги є мрією багатьох жінок, подібне явище без дотримання дієти може бути симптомом хвороби. Бережіться і несподіваного збільшення ваги.

3. Часті болі в суглобах
Біль в суглобах є одним з симптомів раку кістки, незалежно від її частоти. Головні болі не свідчать про наявність пухлини, проте не зашкодить звернутися до лікаря із цього приводу. У багатьох випадках рак яєчників діагностується в результаті постійних болів в ділянці живота, а рак легенів може бути виявлений після звернення з приводу болів в грудях.

4. Підвищена стомлюваність без видимих причин
Підвищена стомлюваність без видимих причин може бути ознакою раку крові під назвою лейкемія. Знання подібної симптоматики може в окремих випадках допомогти вам зберегти своє життя.

5. Жовтяниця
Якщо жовтяниця, пожовтіння шкіри, в основному спостерігається у немовлят, з’являється у дорослих людей, то це може бути ознакою проблем з печінкою, включаючи рак.

6. Темні плями і веснянки, які міняють колір і розміри
Потрібно періодично перевіряти веснянки і родимки. Крім того, необхідно досліджувати будь-які нові темні плями на шкірі. Рак шкіри може бути виявлений саме по цих плямах.

7. Постійні болі в очах
Болі в очах, що є симптомом раку очей, можна легко сплутати зі звичайною втомою. Якщо болі не вщухають – негайно звертайтеся до доктора.

8. Виділення з або без крові
Виділення різного кольору і запаху так само повинні стати предметом лабораторного дослідження. Вагінальна кровотеча, що виникає окрім менструального циклу може бути симптомом раку шийки матки. Ви повинні відвідувати гінеколога як мінімум раз на рік.

9. Дисфонія
Охриплість голосу, яка розпочинається з пухлини голосових зв’язок, може бути викликана серйознішою проблемою і може бути симптомом раку.

10. Діарея і кровотеча
Захворювання кишківника може привести до внутрішніх його змін.

Не слід впадати у відчай, якщо ви виявили один або декілька зі згаданих вище симптомів. Пам’ятайте також, що багато які з них є також симптомами інших хвороб і явищ, з якими ми можемо стикатися щодня. Проте, якщо один з таких симптомів є присутнім довше за звичайний, ніколи не відкладайте відвідування лікаря в довгий ящик. Своєчасний візит до лікаря може в окремих випадках зберегти вам життя.

Джерело

Поділись


Новини партнерів