Худі ноги – ознака поганого здоров’я

Вчені з Німеччини заявили, що занадто худі ноги можуть вказувати на ймовірність проблем зі здоров’ям. Фахівці з Тюбінгенського університету прийшли до висновку, що такою особливістю статури відрізняються люди, схильні до серцево-судинних хвороб.

Перш ніж підтвердити свою гіпотезу дослідники провели експеримент за участю 981 добровольців.

Всі учасники були перевірені на відповідність стандартним параметрам метаболічного синдрому – комплексного порушення в організмі, при якому відбуваються обмінні, гормональні та клінічні збої на тлі ожиріння.

Результати дослідження показали, що частина добровольців (18%) не були здоровими в плані метаболічного синдрому, незважаючи на те, що їх вага знаходилася в межах нормального діапазону ІМТ – індексу маси тіла. Фахівці звернули увагу, що цих учасників об’єднувала одна загальна ознака – худі ноги.

Фахівці вважають, що проблема надмірно худих ніг може бути пов’язана з генетичними особливостями, через які в тілі відбувається нерівномірний розподіл жиру. Крім того, існують рідкісні патології, і одна з них – ліподистрофія – теж може бути причиною того, що ноги людини непропорційно худі. Дане порушення відрізняється тим, що організм не підтримує жирові запаси, повністю витрачаючи жир на обмінні процеси.

Джерело

Поділись


Новини партнерів