Лікар розповів, в яких ситуаціях прийом антибіотиків може нашкодити здоров’ю

Фахівець з первинної медичної допомоги дорослому населенню Андрій Тяжельніков розповів, коли використання антибіотиків шкодить здоров’ю. Такою ситуацією, за словами лікаря, є лікування антибіотиками вірусу, зокрема ГРВІ.

Тяжельніков підкреслив, що антибіотики застосовуються при захворюваннях, викликаних мікробами. Ці ліки позбавляють мікроби, які проникли в організм, можливості поділу та пересування. На віруси, які не мають клітинних стінок і розмножуються тільки в чужих клітинах, антибіотики вплинути не можуть.

«Лікувати антибіотиками віруси, зокрема ГРВІ, безглуздо, а в деяких випадках це може навіть бути небезпечним для здоров’я. Антибіотики мають серйозні побічні ефекти, серед яких пригнічення функції печінки і нирок, алергічні реакції, зниження імунітету», – застеріг Андрій Тяжельніков.

Він підкреслив, що займатися самолікуванням, використовуючи дані ліки, категорично не можна – препарати повинні призначатися виключно лікарем. Тяжельніков нагадав, що неадекватний приклад антибіотиків може провокувати дисбаланс мікрофлори шлунку та слизових оболонок в організмі і сприяє появі стійких до дії даних препаратів інфекцій.

Джерело

Поділись


Новини партнерів