5 небезпечних хвороб, які легко переплутати із застудою

Слабкість, озноб, першіння в горлі… Ознаки застуди добре відомі дуже багатьом людям. Однак з початком осені і поширенням ГРВІ з «банальною» інфекцією можна легко переплутати набагато більш небезпечне захворювання.

У виданні Express вийшла стаття британських медиків, в якій вони розповіли про симптоми раку крові. За словами лікарів, це захворювання на початку свого розвитку може створювати ілюзію того, що людина застудилася. Такій плутанині сприяють кашель, підвищення температури, сильна слабкість – ці симптоми, що виникають при онкозахворюванні, заважають побачити справжній стан справ.

Фахівці підкреслюють, що в разі нездужання потрібно уважно стежити за всіма змінами в організмі, адже може виявитися, що крім досить нешкідливих симптомів проявляться і ознаки більш серйозних порушень.

Так, наприклад, з застудою або грипом можна сплутати мононуклеоз – гостре інфекційне захворювання, яке викликається вірусом Епштейн-Барра або цитомегаловірусом. При мононуклеозі також спостерігаються лихоманка, слабкість, біль у горлі. Дане захворювання небезпечне своїми наслідками – у хворих може розвиватися імунодефіцит, бути уражена печінка. Для мононуклеозу характерним є відчутне запалення лімфовузлів на шиї та інших частинах тіла. Помітивши їх, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Застудними симптомами, що включають в себе жар і слабкість, проявляється ще одна вкрай небезпечна інфекція – менінгіт, захворювання, при якому відбувається запалення мембран, що захищають головний і спинний мозок. Але також для менінгіту характерною є підвищена чутливість до світла і ригідність (жорсткість) потиличних м’язів. У разі розвитку цього захворювання важливо якомога швидше звернутися до лікаря. Менінгіт ділиться на вірусну і бактеріальну форми, і їх лікування різниться.

Буває так, що людина починає відчувати себе краще, але через деякий час (до двох тижнів) знову відчуває знайомі симптоми нездужання. За словами лікарів, нерідко таким чином проявляє себе пневмонія- запалення тканини в одному або відразу в двох легенях. Якщо при цьому мають місце такі симптоми, як підвищена або знижена температура і кашель, який починається як сухий, а потім супроводжується виділенням мокроти, крові, потрібно звертатися за лікарською допомогою.

Також корисно знати, що тими ж різновидами вірусів, що і ГРВІ, викликається бронхіт. Але при цьому захворюванні кашель триває довше, ніж при простій застуді – до трьох тижнів. Бронхіт обов’язково потрібно лікувати у лікаря, оскільки він легко може перейти в пневмонію.

Джерело

Поділись


Новини партнерів