6 оздоровчих ефектів, які пов’язані з питтям звичайної води

Медики не втомлюються закликати пити чисту воду і віддавати перевагу їй перед підсолодженими напоями і соками. Звичайна вода, за словами фахівців, володіє цілям рядом корисних для здоров’я властивостей.

Ефект знеболюючого. Іноді випити склянку води буває достатньо, щоб впоратися з головним болем. Крім того, брак води в організмі є однією з причин болю в суглобах і м’язових спазмів – відповідно, її вживання діє як їх профілактика.

Ефект проносного. Коли людина п’є достатньо води, вона потрапляє в товсту кишку, допомагаючи масам в ній швидше просуватися до виходу. Лікарі відзначають, що при регулярних запорах підвищується ризик розвитку раку кишечника.

Ефект антикоагулянтів. Вживання близько двох літрів води за день захищає організм від запустіння крові, знижує ризик утворення тромбів. Це відбувається завдяки тому, що вода активізує рух еритроцитів по судинах, запобігаючи їх злипанню в згустки, які загрожують виникненням інсультів і інфарктів.

Ефект енергетика. При відчутті втоми і виснаженості можна допомогти собі, випивши води, – брак вологи в тканинах і клітинах створює відчуття занепаду сил. Вода допомагає крові переміщати кисень та інші необхідні поживні речовини до клітин, в тому числі в серці і в мозку. Як підсумок, з’являється бадьорість, проходить сонливість, прискорюється мислення.

Запобігає хворобам нирок і сечового міхура. Протягом дня нирки фільтрують близько 1700 літрів крові, транспортуючи залишки в сечовий міхур. Вживання достатньої кількості води полегшує навантаження, яке несуть при цьому нирки, захищає від появи каменів, а також сприяє швидкому виведенню непотрібних речовин з сечового міхура, тим самим знижуючи ризик раку цього органу.

Ефект схуднення. Дослідження показали, що люди, які вживали склянку води перед їжею, втрачають при спробах схуднути більше кілограмів, ніж ті, хто цього не робить. За словами медиків, вода перед їжею стимулює роботу шлунка, а, крім того, пиття води гасить помилкове відчуття голоду. Такий голод багато людей відчувають, коли їх організм потребує порції вологи: вони починають їсти, замість того, щоб просто випити води.

Джерело

Поділись


Новини партнерів