Смажена їжа реально збільшує ризик хвороб коронарних артерій

Вчені з’ясували, що смажені продукти харчування блокують кровоносні судини, що забезпечують серце. Цей висновок зроблений після багатьох років досліджень з суперечливими результатами.

Протягом останніх років було проведено безліч досліджень про вплив смаженої їжі на можливий ризик розвитку хвороби коронарних артерій. Частина досліджень дійшли висновку про те, що цей ризик існує, а деяка кількість наукових робіт давала протилежні результати. І ось тепер дослідження за участю більше 150 000 чоловік довело, що вживання смажених продуктів на зразок картоплі, пончиків або цибулевих кілець навіть один раз в тиждень уже збільшує ризик хвороби коронарних артерій.

Чим сильнішу ступінь прожарювання для своїх страв вибирають люди, тим більша небезпека цієї хвороби, як з’ясували вчені. Ризик пов’язаний з тим, що при нагріванні олії для приготування їжі в ньому виділяються альдегіди – хімічні речовини, здатні збільшити артеріальний тиск і скорочувати показники так званого «хорошого» холестерину або ліпопротеїдів високої щільності. Крім того, смажені продукти харчування мають велику кількість калорій, а також жиру. Згодом це блокує артерії, що може привести до інфаркту та інсульту.

Нагадаємо, що хвороба коронарних артерій є найбільш розповсюдженим різновидом захворювань серця. Вона виникає в той момент, коли пошкоджуються найбільші кровоносні судини, що забезпечують серце кров’ю.

Джерело

Поділись


Новини партнерів