7 найшкідливіших продуктів, які впливають на тривалість життя

Згідно з даними досліджень, краще виключити ці продукти зі свого щоденного раціону – газована вода, трансжири, алкоголь, перероблене м’ясо, безглютенові вироби, штучні підсолоджувачі, соління.

Солодкі газовані напої. У 2018 році на конгресі Американської кардіологічної асоціації прозвучала заява дослідників про те, що вживання тільки однієї склянки коли в день в два рази підвищує ризик передчасної смерті від ішемічної хвороби. За словами вчених, щоденне вживання солодкої газованої води може вкоротити людині тривалість життя на 4,5 року.

Продукти з трансжирами. Їх регулярне споживання асоціюється з підвищеним ризиком виникнення серцевих захворювань, інсульту і діабету 2 типу – недуг, що впливають на якість і тривалість життя. Лідером за вмістом трансжирів є фастфуд і маргарин, спреди. Крім того, трансжири присутні від природи в натуральному коров’ячому молоці, м’ясі, додаються в виробничі десертні вироби і випічку – торти і тістечка, печиво та ін.

Алкоголь. Наявні дані говорять, що вживання всього однієї порції алкоголю в тиждень може скоротити тривалість життя на півроку. Вживання двох порцій на тиждень здатне відняти вже два роки життя, а більше трьох – цілих п’ять років.

Перероблене м’ясо. Ковбасні вироби, шинка і бекон визнані ВООЗ канцерогенами. В організації вказують, що регулярне вживання цих продуктів збільшує ймовірність ранньої смерті від наслідків хвороб серця на 72%, від раку – на 11%.

Безглютенові продукти. Немає ніякої необхідності відмовлятися від продуктів з глютеном при відсутності целіакії – непереносимості цієї речовини. Така відмова веде до дефіциту складних вуглеводів і клітковини в раціоні, що може скоротити тривалість життя на чотири роки.

Штучні підсолоджувачі. Вживання продуктів, які їх містять, та напоїв сприяє схильності до розвитку ожиріння, діабету і хвороб серця, здатних зробити ваше життя коротшим.

Соління. Надлишок натрію, джерелом якого є солоні продукти, а також їжа готового і напівготового виробництва, пов’язаний зі збільшеним ризиком серцево-судинних захворювань, інсульту і раку шлунка.

Джерело

Поділись


Новини партнерів