Цей популярний продукт підсилює почуття голоду

В ході нового дослідження, опублікованого в Journal of Clinical Investigation, німецькі та американські вчені з’ясували, що сіль збільшує апетит. Це пов’язано з почуттям спраги: якщо людина мало п’є, її організм починає затримувати воду. При вживанні солі спрага – звідси і відчуття голоду – посилюється через високий рівень натрію в організмі (сіль – це хлорид натрію), а затримка води в тканинах до того ж збільшує вагу.
Вчені спостерігали за десятьма космонавтами, які брали участь в програмах імітації польотів з 2009 по 2011 рік. При зниженні в їх раціоні солі з 12 до 6 грамів вони стали вживати менше води, ніж планувалося. Завдяки постійному контролю за харчуванням космонавтів вчені змогли встановити, що саме низьке споживання солі знижує спрагу. Льотчики також повідомляли, що відчувають себе голодними, коли рівень солі у них вище, хоча вони весь час отримували однакову кількість калорій і поживних речовин.
Йенс Титце, професор медицини, молекулярної фізіології і біофізики, сказав: “Голод при споживанні зайвої кількості солі пов’язаний з тим, що для збереження води потрібна додаткова енергія – на дієті з високим вмістом солі організм хоче запобігти втраті вологи, тому нирки затримують зайву воду.”

Джерело
Поділись


Новини партнерів