Симптоми, що свідчать про захворювання товстої кишки

На пізніх стадіях рак товстої кишки завжди супроводжується хронічними симптомами, включно зі змінами в роботі кишківника та болем у шлунку. У цій статті ми розповімо про тривожні симптоми, якими супроводжуються захворювання товстої кишки, щоб ви змогли розпізнати недугу на ранній стадії та одразу розпочати процес лікування.

Синдром роздратованого кишківника: що необхідно про нього знати?

Вірте чи ні, але захворювання товстої кишки турбують майже 1/4 частину всього населення Землі, і щороку ця кількість лише зростає.

Синдром роздратованого кишківника частіше турбує жінок, ніж чоловіків. Зверніть увагу, що не завжди причиною розвитку цього захворювання є неправильне харчування, часто провокують хворобу такі несприятливі фактори, як стрес, надмірна нервозність та страх.

Цей розлад належить до групи захворювань, які в медицині більше відомі як функціональні гастроінтестинальні розлади. До цієї групи також належать закрепи та діарея.

Захворювання товстої кишки характеризуються хронічними симптомами, які часто виникають у тому разі, якщо пошкодження організму є сильним та серйозним.

Проблеми з товстою кишкою можуть з’явитися в людей молодого та середнього віку (до 45 років). Зверніть увагу, що ваші щоденні звички можуть як позитивно, так і негативно вплинути на ситуацію:

  • Для прикладу, такі харчові продукти, як зелені листові овочі, бобові та сливи можуть ще сильніше ускладнити симптоми захворювання товстої кишки.
  • Молочні продукти та цитрусові фрукти також не варто вживати в надмірних кількостях.
  • Рекомендуємо вилучити зі щоденного меню капусту та квасолю, адже ці продукти призводять до надмірного газоутворення.

При захворюваннях товстої кишки можуть допомогти харчові продукти з високим вмістом клітковини:

  • Хорошим прикладом збалансованого раціону є середземноморська дієта, яка передбачає регулярне вживання риби, оливкової олії та свіжих томатів.
  • Щодня випивайте щонайменше 8 склянок чистої води. Ця корисна звичка допоможе вам позбутися подразнення у кишківнику, прискорить процес проходження їжі по органах травної системи та допоможе запобігти закрепам.
  • Не забувайте про регулярні заняття спортом, адже фізичне навантаження також є дуже важливим для стимуляції активності кишківника та зменшення ознак стресу чи надмірної нервозності.

Психологічні фактори також відіграють важливу роль у процесі травлення та впливають на чутливість організму людини. Саме тому в людини є більше шансів захворіти на порушення травлення, якщо вона схвильована, знервована або перебуває у стані стресу.

Серед інших причин розвитку захворювань товстої кишки варто виділити такі:

  • Сильний кишковий грип
  • Харчові алергії
  • Генетична схильність
  • Гормональні зміни в організмі.

Симптоми захворювання товстої кишки

Зазвичай ми плутаємо серйозні симптоми порушень в роботі товстої кишки з розладами травлення, важкістю після споживання великої трапези або наслідками напруженого та виснажливого робочого режиму.

Утім, варто занепокоїтися, якщо ці неприємні симптоми тривають довше одного тижня поспіль та стають не винятком, а звичним явищем:

1. Біль у шлунку

При захворюваннях товстої кишки зазвичай турбує біль в нижній частині живота, який більше нагадує спазми. Інакше кажучи, больові відчуття є гострими та гнітючими.

Спочатку біль є незначним, проте його інтенсивність поступово зростає. Тобто, якщо спочатку ви будете відчувати терпимий біль, то з часом дискомфорт стає неймовірно сильним.

Цей симптом зазвичай триває упродовж 2 годин (або трохи менше). Якщо кишківник знову починає нормально працювати, больові відчуття потроху вщухають.

Зародження больових відчуттів збігається з частими позивами до туалету, зі зміною частоти рухів кишківника або із консистенцією фекалій.

Не забувайте, що поява дискомфортних відчуттів також може бути пов’язаною зі споживанням певних харчових продуктів.

2. Порушення роботи кишківника

На жаль, при захворюваннях товстої кишки можуть виникати закрепи або діареї, а іноді й обидва ці розлади водночас. Також може виникати сильна важкість у животі та надмірне газоутворення.

У результаті цих розладів може з’являтися відчуття недостатньої активності кишківника, а у фекаліях деякі пацієнти помічають слиз.

3. Розлади травлення

Часта нудота та блювота також належать до тривожних симптомів захворювань товстої кишки, так само як і гостра печія.

Іншим сигналом, про який варто пам’ятати, є відсутність відчуття насичення після доволі калорійної трапези.

Тривожні ознаки раку товстої кишки

Несерйозні розлади у роботі товстої кишки можна виправити за допомогою правильного харчування та уникнення стресових ситуацій. Утім, є більш небезпечні захворювання – зокрема, рак товстої кишки.

Ми пропонуємо вашій увазі кілька основних симптомів раку товстої кишки:

1. Спазми живота

Ці дискомфортні відчуття є досить звичними після переїдання.

Утім, якщо вони тривають досить великий проміжок часу без видимих причин, а їхня інтенсивність поступово зростає, це може свідчити про рак товстої кишки.

2. Втома

У сучасному світі нікого не здивуєш постійним відчуттям втоми, адже темп життя нині є просто шаленим.

Утім, варто занепокоїтися, якщо відчуття втоми не полишає вас незалежно від того, скільки ви спите та чим займаєтеся впродовж дня. Якщо ви весь час почуваєтеся млявими, апатичними та сонними, зверніться за порадою до лікаря.

3. Різка та безпідставна втрата ваги

Якщо ви не сіли на дієту і не вносили нещодавно до свого раціону жодних змін, проте однаково втрачаєте вагу, це може свідчити про захворювання товстої кишки. В такому випадку радимо пройти повне обстеження організму у лікаря.

Якщо за останні 6 місяців ви втратили щонайменше 5% своєї ваги, варто занепокоїтися, адже такі темпи схуднення є досить тривожними.

Ракові клітини використовують для свого росту жирові відкладення, а імунна система починає спалювати більше калорій, коли їй доводиться боротися з ворожими агентами.

4. Зміна вигляду та консистенції фекалій

Поява кров’яних виділень у фекаліях, а також зміна їхнього кольору, розміру або форми – усі ці ознаки також потребують особливої уваги.

Дуже важливо слідкувати за появою цих змін, якщо у вашому кишківнику є поліпи, адже з часом вони також можуть перетворитися на злоякісні новоутворення.

Джерело

Поділись


Новини партнерів