Шість причин почати день з вівсяної каші

Вівсянка не просто каша. Це справжній витвір мистецтва гастрономії. По-перше, ця каша дуже корисна: в її складі присутня величезна кількість вітамінів, мінералів та інших поживних речовин.

А по-друге, вівсянку можна щодня готувати по-новому. Достатньо додати кілька додаткових інгредієнтів, щоб прикрасити й урізноманітнити цю страву. Ягоди, мед, фрукти, кокосова стружка, рубаний шоколад, горіхи, сухофрукти – вибір величезний.

Ми склали добірку з шести поважних аргументів, які не залишать у вас жодних сумнівів, що день потрібно починати з вівсяної каші.

Вівсянка прискорює метаболізм

Вівсянка покращує роботу травної системи і прискорює метаболізм. В результаті любителям цієї каші простіше залишатися в прекрасній фізичній формі. А ще в вівсянці міститься гормон, який відповідає за апетит і надовго гарантує відчуття ситості.

Важливо: вибирайте вівсянку не швидкого приготування, а необроблений геркулес, який необхідно варити від десяти хвилин. Така вівсянка приносить користь травній системі, а швидкі каші, на жаль, позбавлені всіх чудодійних властивостей.

Вівсянка знижує тиск

Дивно, але факт: вівсяна каша з ранку допоможе знизити тиск. Це чудодійну властивість вівсянки підтвердило дослідження журналу American Journal of Clinical Nutrition. В результаті тестів вчені встановили, що вівсянка діє на тиск аналогічним з лікарськими препаратами способом. Варто взяти на замітку, якщо цифри тонометра періодично виходять за верхню межу норми. Вівсянка безумовно зробить ваш раціон кращим і кориснішим.

Вівсянка очищає організм

Геркулес виконує ще одну важливу функцію – м’яко очищає організм від шлаків, токсинів та інших непотрібних речовин. Це пов’язано з високим вмістом клітковини в складі улюбленої каші. Клітковина, проходячи по кишечнику, м’яко очищає його стінки і нормалізує його роботу. Якщо додати до щоденної каші пару літрів чистої води, то позитивний ефект для здоров’я буде ще більш очевидним.

Вівсянка піднімає настрій

Мало хто знає, але вівсянка – це ще й прекрасний натуральний антидепресант. За цю прекрасну властивість дуже смачної каші відповідає той же самий гормон, який контролює апетит. Він надає на організм заспокійливу дію і стимулює вироблення серотоніну, який також називають “гормоном щастя”. Якщо хочеться підвищити радісний ефект, то додайте до каші банани і жменю ягід. Вийде щасливе комбо!

Вівсянка нормалізує рівень цукру в крові

Вівсянка допомагає регулювати рівень цукру в крові. Ця властивість додає відразу кілька очок в її карму і не залишає ніяких сумнівів, що вівсянка заслуговує бути присутньою у вашому раціоні щодня. Якщо рівень цукру в нормі, то людину не тягне на солоденьке, фастфуд і інші “заборонені” продукти. Це гарантія того, що ваш раціон буде максимально корисним, а вибір їжі на сніданок, обід і вечерю – розумним і раціональним.

Вівсянка знижує ризик онкології

Як ми вже згадували вище, вівсянка є цінним джерелом клітковини, яка просто необхідна організму для його нормальної життєдіяльності. А ще клітковина допомагає знизити ризик виникнення і розвитку цілого ряду серйозних захворювань, серед яких особливу небезпеку становить онкологія.

Цю здатність клітковини довели дослідники з Голландії та Великобританії. Вони встановили, що регулярне вживання їжі, збагаченої клітковиною, знижує ризик розвитку раку. Якщо точніше, то десять грамів клітковини знижують ризик розвитку онкології на 10%. Аргумент на користь вівсянки на мільйон!

Джерело

Поділись


Новини партнерів