Що відбувається з тілом, коли ви їсте черешню

Ви напевно знаєте хоча б кілька людей в найближчому оточенні з бездоганною репутацією. Приваблива зовнішність, прекрасна сім’я, фінансове благополуччя, приємне почуття гумору. Все настільки вивірено і ідеально, що часом занадто нудно.

У фруктово-ягідному світі такою «респектабельною» персоною є черешня. Вона приносить організму виняткову користь і шалено корисна в сезон. Гріх не завести таку «подругу» в найближчому оточенні і не використовувати її сильні сторони собі на благо. Адже негативних характеристик, як ми з’ясували, у соковитої і солодкої ягоди практично немає.

Коротко про головну ягоду червня: одна чашка черешні містить 90 калорій, достатній запас клітковини, білка і вітамінів А і С. Клінічне дослідження, проведене на здорових людях у віці від 18 до 25 років, проведене в Мічиганському університеті, вперше показало, що антиоксиданти в черешні потрапляють в кров людини і підвищують антиоксидантну активність всього організму на 12 годин.

Перед вами чотири вагомі причини не проходити повз черешні в розпал сезону.

Черешня покращує сон

Дієтолог і автор знаменитої системи харчування 1: 1: 1 Ранія Батайне стверджує, що «крім антиоксидантів черешня є єдиним природним джерелом мелатоніну – гормону, який регулює цикли сну і неспання». І вживання декількох ягід за годину до сну може значно поліпшити його якість. Черешня (як і вишня) дійсно має заспокійливий вплив на організм людини. Медичний факт, який був доведений в Пенсильванському та Рочестерському університетах, де вивчали звички дорослих людей, які або пили вишневий сік перед сном, або їли черешню протягом двох тижнів. Результати показали, що у піддослідних відбулося значне зниження безсоння, і в середньому вони засипали на 17 хвилин швидше.

Черешня допомагає при запаленнях

Прийнято вважати, що всі червоні фрукти і овочі занадто агресивні і підсилюють запальні процеси в організмі. Однак щодо черешні все інакше. Вчені Бостонського університету з’ясували, що ті, хто активно споживав черешню протягом всього двох днів, на 35% знижували ризик нападів артриту і остеоартриту, в порівнянні з тими, хто це не робив. Це вірний сигнал до того, що запалення черешня подавляє, а не розпалює.

Черешня покращує пам’ять

Черешня є хорошим джерелом антоціану, речовини, яка підсилює пам’ять. Дослідницький центр харчування і проблем старіння Університету Тафтса в Бостоні опублікував такі результати після ряду дослідів на щурах, чия пам’ять і моторні функції стали значно кращими після збільшення антоціану в раціоні.

Черешня допомагає знизити ризик серцевих захворювань

Терпкі ягоди забезпечують і серцево-судинні пільги стосовно здоров’я, допомагаючи відрегулювати рівень глюкози у пацієнтів з метаболічним синдромом. Дослідницька лабораторія кардіопротекції Мічиганського університету передбачає, що ягоди можуть знизити ризик інсульту, навіть коли їх приймають з запропонованими ліками, повідомляє профільне видання Science Daily. Вчені виміряли кров’яний тиск схильних до інсульту щурів, а також їх баланс і координацію за допомогою різних фізичних тестів. Результати були оприлюднені в 2013 році: тварини «на черешні» поліпшили координацію і знизили кров’яний тиск.

Які ще потрібні аргументи, щоб не відмовляти собі в улюбленому літньому задоволенні?

Джерело

Поділись


Новини партнерів