Що відбувається з організмом, якщо пити каву натщесерце вранці

Чашечка кави на порожній шлунок відразу після ранкового пробудження здатна нашкодити здоров’ю – це факт. Навіть багато з тих, кому це відомо, не сприймають реальної шкоди всерйоз. Люди звикли пити цей напій вранці, щоб підбадьоритися і налаштуватися на роботу.

Як і в який час пити каву правильно?

Кофеїн в дійсності бадьорить, але недовго, а після закінчення його дії організм отримує кілька ударів:

  • по кровоносній системі;
  • нервовій;
  • травній.

Крім того, щоденне вживання напою, що бадьорить до сніданку швидко перетворюється в звичку. Позбутися від неї буде простіше, розібравшись в негативних процесах, які протікають в організмі після прийняття дози кофеїну на порожній шлунок.

У ранкові години в тілі змінюється гормональний фон – після пробудження зростає концентрація кортизолу. Гормон відповідає за стреси, увагу, пильність. Він запускає роботу багатьох органів і систем людського організму, а вживання чорної кави натщесерце притупляє цей ефект.

Через 1-2 тижні організм перестає прокидатися і налаштовуватися на роботу без дози кофеїну, але це не найнеприємніше. Згодом основні системи перестають належним чином виконувати головні функції, у людини погіршуються уважність і концентрація, а також скорочується запас енергії.

Але і це ще не всі негативні наслідки. Шкода кави перед сніданком на порожній шлунок пов’язана також з порушенням травних процесів і негативним впливом на шлунково-кишковий тракт в цілому.

Вплив кави на порожній шлунок

Отже, чому ж не можна пити каву натщесерце вранці і як від цього страждає шлунок? Саме цей внутрішній орган піддається найбільш негативному впливу кофеїну та інших речовин з підбадьорливого напою.

Кава натщесерце призводить до печії, подразнює слизову і стимулює вироблення соляної кислоти, яка негативно впливає на стінки внутрішнього органу.

Виходить, що поки шлунок ще порожній, чашечка кави викличе його сильне роздратування. Ймовірно, біль стихне коли ви поснідаєте, але шкідливий вплив до того моменту вже буде надано.

Якщо ви п’єте тільки каву натщесерце для схуднення і не снідаєте, вважаючи це правильним, ви помиляєтеся. В даному випадку виробленій соляній кислоті нікуди подітися і всередині немає їжі, яку потрібно переварити. Отже, кислота руйнує шлункові стінки, в прямому сенсі їх переварюючи.

Деякі жінки п’ють каву перед кардіо натщесерце і йдуть на тренування. Роблять вони це, щоб підбадьоритися і не перевантажувати організм їжею перед фізичними навантаженнями. Це велика помилка, що приводить до проблем зі здоров’ям. У довгостроковій перспективі це загрожує гастритом або навіть виразкою шлунка.

Найсильніше шлунку шкодить розчинна кава з цукром або без нього. Не має значення і форма продукту, яка буває:

  • порошковою;
  • гранульованою;
  • сублімованою.

Всі вони однаково шкідливі. Що стосується меленої кави, в ній найбільш шкідлива гуща через високий вміст агресивних для травного тракту речовин.

Як пити каву вранці без шкоди для здоров’я?

Користь від кави вранці теж є, але пити її потрібно не на порожній шлунок. Всі медики та дієтологи радять робити це після сніданку (бажано через 20-30 хвилин). За цей час запустяться травні процеси, а хлорогенова кислота з підбадьорливого напою підвищить кислотність, надавши користь і не зашкодивши стінкам шлунку.

Після наведених вище аргументів не повинно залишитися питань, чи можна пити каву натщесерце вранці або чому це не можна робити. Для отримання тільки користі від напою, що бадьорить, рекомендуємо дотримуватися певного графіка з урахуванням внутрішнього біологічного годинника.

Оптимальними часовими проміжками для вживання кави вважаються:

  • з 10 до 11 ранку;
  • з 12 до 14 годин дня;
  • з 17 до 18 години вечора.

Зрозуміло, це приблизний час. Навіть в обід кава завдасть шкоди, якщо випити її на голодний шлунок. Також рекомендуємо вживати тільки натуральну мелену каву, відмовившись від розчинної.

Джерело

Поділись


Новини партнерів