5 порад від лікарів для людей з сидячою роботою

Сидяча робота в офісі пов’язана з багатьма ризиками для здоров’я. Фахівці дали кілька порад, які допоможуть підтримати здоров’я при багатогодинному сидінні на стільці.

Не сидіти постійно. За словами лікаря-кардіолога Володимира Хорошева, власникам офісних спеціальностей потрібно регулярно підніматися зі стільця. Щонайменше слід вставати і ходити раз в годину. Найбільш корисним в такі моменти лікар вважає ходьбу по сходах, він радить підніматися і спускатися пішки на два-три поверхи.

Тягнути стопи. Багато людей, сидячи за столом, роблять обертальні рухи стопами, щоб уникнути застою крові. Лікар Володимир Хорошев зазначив, що набагато правильніше робити іншу вправу, при виконанні якої потрібно тягнути стопи від себе і на себе, – що дуже важливо, повільно. Така вправа стимулює литкові м’язи, попереджає розвиток варикозу, тромбів, покращує кровопостачання серця і головного мозку.

Катати стопами предмети. Таку пораду власникам сидячої роботи дала тренер Марина Сасс. Під столом корисно катати стопами підручні предмети – такі дії сприяють зняттю напруги, допомагають підтримати опорну функцію стоп.

Робити вправи в положенні сидячи. За словами експертів, сидячи на стільці, можна по черзі розгинати ноги або піднімати їх і фіксувати в положенні паралельно підлозі. Варіанти інших вправ – стискати еспандер для кистей, напружувати прес, втягуючи живіт, виконувати вправи Кегеля, напружувати сідниці.

Полегшувати навантаження. При тривалому сидінні на стільці важливо не тримати весь час ноги опущеними на підлогу, це сприяє порушенню кровообігу в кінцівках, підвищує ризики варикозу і тромбофлебіту. Час від часу під ноги слід підставляти опору, щоб вони могли прийняти горизонтальне положення і відпочити. Під спину, в свою чергу, лікарі радять знайти подушку, яка б підпирала хребет в області попереку. Така опора захищає хребці від перевантаження, протрузій і гриж.

Джерело

Поділись


Новини партнерів