Які ліки негативно впливають на здоров’я зубів

Погана гігієна порожнини рота пов’язана з підвищеним ризиком хвороб серця, гіпертонії і навіть імпотенції. Однак вчені довели, що певні ліки можуть негативно впливати на здоров’я порожнини рота.

Зокрема, аналіз зубів наших далеких предків після розкопок могил показав, що неандертальці жували рослини, що містять саліцилову кислоту, для боротьби із зубним болем. Однак ця кислота здатна роз’їдати зубну емаль – зовнішню поверхню наших зубів. Відзначимо, що саліцилова кислота це основний активний інгредієнт аспірину – одного з найпоширеніших лікарських препаратів в світі.

Список ліків, здатних викликати сухість у роті, вимірюється сотнями найменувань. Сюди входять інгібітори протонної помпи для боротьби з печією, діуретики, бета-блокатори від підвищеного артеріального тиску, а також численні ліки на основі антигістамінів для боротьби з алергічними реакціями на кшталт полінозу. Такі антигістамінні, як хлорфенамін, викликають сухість у роті, так як вони впливають на гістамінові рецептори в слинних залозах. Ця сухість негативно впливає на здоров’я порожнини рота, підвищуючи кількість шкідливих бактерій.

Прийом деяких оральних контрацептивів істотно збільшує ризик розвитку альвеоліту – хворобливого стану, при якому порушується нормальне загоєння лунки після видалення зуба. Через це нерви і кістка залишаються під впливом зовнішніх подразників, що викликає сильні болі і підвищує ризик подальшого розвитку інфекції.

Препарати від підвищеного артеріального тиску призводять до такого неприємного побічного ефекту, як ріст тканин ясен. Під час нього виникає таке враження, що ясна починають виростати за межі зубів. До подібних препаратів належать блокатори кальцієвих каналів, а також фенітоїн для запобігання судомних нападів і циклолспорін – імунодепресивний препарат, який приймають після пересадки органів.

Не останню роль в поганій гігієні порожнини рота грають інгалятори для боротьби з астмою. До 3% їх користувачів стикаються з висипом в порожнині рота, викликаним грибком. Все через те, що в ингаляторах містяться стероїди, які зберігаються в порожнині рота і знищують деякі «хороші» бактерії, тим самим змінюючи бактеріальний баланс.

Джерело

Поділись


Новини партнерів