Фахівці назвали 3 продукти, які вбивають ракові клітини

Продукти, що містять речовини, здатні модулювати різні функції в організмі і дозволяють підтримувати здоров’я в нормі, називаються функціональними продуктами, а в деяких випадках нутрицевтиками. Функціональні продукти позитивно діють на одну або кілька функцій організму, покращують здоров’я і самопочуття і/або знижують ризик захворювання. Які з функціональних продуктів мають протиракові властивості?

Продукти, які мають протиракові властивості

Цибуля викликає у раку сльози

«Кожна з’їдена цибулина на один день подовжує нам життя», – говорить народна мудрість.

Цибуля багата на вітаміни В і С, а також мінерали, необхідні для функціонування антиоксидантів і виведення вільних радикалів. Вони активізують секрецію шлункового соку, підтримують флору кишечника, допомагаючи тим самим виведенню токсинів з організму.

Цибуля є натуральним джерелом, багатим біофлавоноїдами, включаючи кверцетин. Флавоноїди – активні речовини, що працюють проти пухлин товстої кишки, головного мозку, лейкемії, раку шлунка, простати, яєчників, шийки матки, молочної залози і т.д. Найактивніший з усіх протиракових флавоноїдів – кверцитин. Червона цибуля найбільш багата цими речовинами. Інші джерела кверцетину: яблуко, чорний виноград, чорниця, черешня, зелений чай, петрушка і каперси.

ВАЖЛИВО! Цибуля містить велику кількість ензимів і глюкохініну – з’єднання, яке, подібно до інсуліну, скорочує надлишки цукру в крові, в зв’язку з цим споживання цибулі виключно корисно для діабетиків і онкологічних хворих. З регулюванням рівня глікемії нормалізується секреція інсуліну в підшлунковій залозі і, як наслідок, стримується зростання пухлинних клітин.

Властивості кверцетину:

 • Володіє ефектом хіміотерапії: під дією лікування знижується опірність пухлин і, таким чином, збільшується виживаність хворих на рак.
 • Затримує ріст і поширення пухлинних клітин.
 • Індукує апоптоз, або самогубство, ракових клітин.
 • Має протизапальну дію, створюючи середовище, вороже для пухлин.
 • Перешкоджає появі метастазів.
 • Є антиоксидантом, сприяє виведенню вільних радикалів.
 • Стимулює імунну систему на руйнування пухлинних клітин.
 • Досліди, проведені на щурах показали, що кверцетин сприяє виживанню і попереджає кахексію, викликану раком.
 • Допомагає виводити з організму токсин бензопірен. Коли вас запросять на барбекю і ви не зможете відмовитися, не забудьте з’їсти потім побільше цибулі, наприклад цибулевий суп.

Інші властивості

Крім протипухлинних властивостей, що виникають від великої кількості кверцетину, цибуля має властивість регулювати рівень холестерину, попереджати серцево-судинні захворювання, остеопороз і старіння клітин.

Хрестоцвіті підсилюють протиракові властивості цибулі. Співробітники Університету Гейдельберга ввели щурам пухлинні ракові клітини підшлункової залози людини і потім провели лікування екстрактом цибулі і броколі, результати виявилися вражаючими. У цьому лікуванні склалися дві потужних речовини: кверцетин і сульфорафан. Кверцетин з цибулі здатний індукувати самогубство ракових клітин, пригнічувати метастази і їх поширення. З сульфорафаном, присутнім в броколі і інших хрестоцвітих, вплив кверцетину посилюється.

Споживання: буде розумно вживати їх щодня, щоб скористатися їх чудовими антипухлинними властивостями. Сира цибуля може викликати у окремих людей проблеми з травленням, тому краще вживати її в вареному вигляді, хоча тоді вміст кверцитину у ній суттєво зменшується.

Ще один спосіб прибрати речовину, що змушує нас плакати і викликає неприємне відчуття в шлунку: нарізати цибулю на часточки, помістити в теплу воду і залишити на кілька годин. Тими ж характеристиками володіють зелена цибуля, шалот і порей.

Часник – ліки від усіх хвороб

У Єгипті ще п’ять тисяч років тому його використовували в лікувальних цілях. Клавдій Гален, освічений лікар Римської імперії, вважав часник панацеєю і рекомендував його гладіаторам для щоденного вживання в якості відновлюючого засобу.

Часник відноситься до того ж сімейства рослин, що і цибуля ріпчаста, зелена і порей. Так само як і останні, він містить кверцетин, але, крім того, в ньому є речовина, яка має протипухлинні властивості – аліїн, ефірна олія, що відповідає за специфічний запах часнику. Аліїн перетворюється в аліцин при подрібненні головки часнику, і саме аліцин володіє протираковим ефектом. Але не тільки він, в часнику є двадцять субстанцій, похідних аліїну, з протираковими властивостями: діал сульфід, S-аліл цистеїн, S-метил цистеїн та ін.

Крім того, часник містить олігоелементи: залізо, селен, цинк, магній, сірку і кальцій. У ньому також багато фруктозанів (до 75%) і аргініну.

Збільшення споживання часнику пов’язується зі зниженням ризику захворіти різними видами раку: стравоходу, шлунка, товстої кишки, підшлункової залози, шкіри, легенів і грудей.

Жінки, в їжі яких завжди присутній часник, хворіють на рак на 50% менше, ніж ті, хто часник майже не їсть.

Споживання 10 г часнику в день, це один-два зубчики, знижує можливість захворіти на рак будь-якого виду.

Протиракові властивості аліїну і його похідних (додамо до цього кверцетин, який міститься в часнику у великій кількості):

 • Допомагає вивести з організму потенційно канцерогенні речовини, попереджаючи таким чином небезпеку розвитку раку.
 • Допомагає компенсувати шкоду, завдану ДНК клітин, і уникнути мутації ракових клітин.
 • Пригнічує проліферацію клітин.

Інші терапевтичні властивості часнику

Має антибактеріальні, противірусні та протигрибкові властивості, тобто бореться з усіма інфекціями. Антикоагулятор.

Спосіб застосування. Для профілактики раку нам треба з’їдати від двох до чотирьох зубчиків часнику в день.

Для того, щоб забезпечити звільнення аліїну і його перетворення в аліцин, потрібно розім’яти зубчики часнику плоскою стороною ножа і залишити до готування хвилин на десять. Тоді протиракові речовини часнику стають активними і будуть готові вступити в боротьбу проти раку.

Для знищення характерного запаху можна змішати часник з селерою і петрушкою, таким чином ми ще і збільшимо його протиракові якості.

Часник краще засвоюється в приготованому вигляді. Простий спосіб приготувати часник, зберігши всі його властивості, – додавати його в усі овочеві супи-пюре. Якщо видалити паросток, часник легше розминається.

Хрестоцвіті відбивають ракову атаку

Говорячи про хрестоцвіті, ми маємо на увазі капусту: брюссельську, листову, ломбардську, китайську, цвітну, броколі, качанну капусту, а також ріпу, редис і редьку.

Хрестоцвіті містять глюкозинолати, які мають протиракові властивості. Найбільш вивчені глюкозинолати, які протидіють раку: індол-3-карбінол (його найбільше в броколі) і сульфорафан (в цвітній капусті). Глюкозинолати надають хрестоцвітим характерний запах і смак. Коли стінки клітини цих рослин роздавлюються товкачем або подрібнюються ножем, в дію вступає ензим мірозінази, який перетворює глюкозинолати в ізотіоцінати, справжні протиракові агенти.

Протиракові властивості

 • Згадані речовини, що містяться виключно в хрестоцвітих, здатні попереджати і лікувати рак, так як вони заважають передраковим клітинам стати злоякісними, індукують апоптоз деяких пухлинних клітин і ускладнюють виникнення нових судин, завдяки яким може прогресувати пухлина.
 • Вони також стимулюють імунну систему до ліквідації пухлинних клітин, збільшуючи на 50% активність натуральних кілерів.
 • Крім того, вони регулюють рівень естрогенів, що циркулюють в крові, що особливо корисно для попередження раку молочної залози. Якщо регулярно їсти хрестоцвіті, ризик захворіти на рак грудей знижується.

ВАЖЛИВО! Хрестоцвіті є антиоксидантами, оскільки багаті бета-каротином, вітаміном С, селеном і вітаміном Е. Вони блокують канцерогенний потенціал великої кількості особливо небезпечних речовин, здатних спровокувати рак.

Ці рослини – дезінтоксиканти, вони успішно активують наші антиоксидантні системи.

Є люди, які дуже сприйнятливі до раку через те, що в їх організмі не спрацьовують дезінтоксиканти. Деякі особливо чутливі до тютюнового диму, і так як у них слабка антиоксидантна система, їм загрожує небезпека захворіти на рак легенів, але цю проблему легко вирішити, якщо вони будуть регулярно споживати ці чудодійні рослини.

Хрестоцвіті здатні пригнічувати прояв двох генів, пов’язаних з раком генетичного походження: BRCA1 і BRCA2, які відповідальні за рак грудей і простати.

ВАЖЛИВО! Хрестоцвіті не тільки попереджають рак, але навіть здатні продовжити життя пацієнтів, хворих на рак, і запобігти рецидиву.

Регулярне споживання цих рослинних продуктів значно знижує ризик захворіти на рак різної локалізації: порожнини рота, стравоходу, легенів, нирок, сечового міхура, товстої кишки, грудей, яєчників, простати.

Нове дослідження, проведене в Китаї, показує, що споживання хрестоцвітих в перші три роки після постановки діагнозу «рак молочної залози» у жінок знижує небезпеку рецидиву і смерті від цієї хвороби. Чим більше жінки їли хрестоцвітих, тим більше у них було шансів позбутися від раку. Жінки, які спожили більше хрестоцвітих, мали на 62% менше ризику померти від раку і на 35% менше ризику розвитку рецидивів цього захворювання. Повтор досліджень підтвердив ці результати.

Зараз починають вивчати користь добавок з екстрактом хрестоцвітих, результати щодо попередження та лікування раку молочної залози надихають.

Споживання. Щоб отримати протираковий ефект, бажано вживати капусту та інші продукти сімейства хрестоцвітих три рази в тиждень.

У 2000 році була опублікована цікава робота, яка показала, що включення в раціон хрестоцвітих три або більше разів на тиждень наполовину скорочує ризик раку простати і зменшує ризик формування метастазів.

Китайські дослідники довели, що у жінок, які споживають порцію хрестоцвітих щодня, на 50% знижується небезпека раку грудей. Європейські дослідження показують, що жінки, які їдять хрестоцвіті принаймні раз в тиждень, мали на 17% менше ризику захворіти на рак грудей.

З усіх хрестоцвітих найефективнішим протираковим продуктом є найзеленіший з них – броколі. Так що всім їсти броколі!

Кулінарні поради

Не рекомендується кип’ятити хрестоцвіті, так як сульфорафан і індол-3-карбінол при високих температурах розкладаються.

ВАЖЛИВО! Не забудьте: щоб хрестоцвіті були ефективніші, потрібно їх подрібнювати і добре розжовувати!

Ідеально їсти їх сирому вигляді, або приготованими на пару. А якщо кип’ятимо, то не більше десяти хвилин. При варінні капусти три чверті глюкозинатів переходять в воду, в цьому випадку потрібно використовувати капустяний бульйон; можна, наприклад, зробити крем-суп, але все ж краще їсти в сирому вигляді або готувати на пару.

Чудова вечеря виходить з броколі на пару (хвилин 10), приправленою ложкою рослинної олії, соком лимона і свіжорозмеленого чорного перцю, або салат з капусти з приправою з рослинної олії, оцту, куркуми і перцю.

Джерело

Поділись


Новини партнерів