10 речей, які уповільнюють ваш метаболізм

5 міфів про метаболізм, які можуть вам нашкодити

Метаболізмом називають сукупність складних хімічних процесів, які протікають в організмі людини. По суті, це те, з якою швидкістю і наскільки успішно відбувається обмін речовин. Чим метаболізм швидше, тим бадьоріше і краще ви себе відчуваєте.

Ми склали добірку з десяти речей, які варто виключити, щоб стати володарем швидкого метаболізму і гарного самопочуття. Проведіть ревізію продуктового кошика і проаналізуйте свою харчову поведінку!

Штучні підсолоджувачі

В більшість продуктів додають штучні підсолоджувачі. Однак ці добавки не кращим чином впливають на здоров’я організму. Надмірне вживання хімічних підсолоджувачів негативно впливає на мозок, провокує діабет і уповільнює метаболізм.

Для організму підсолоджувачі в 500 разів солодші, ніж тростинний цукор. Метаболізм прискорюється, щоб впоратися з навантаженням, але відбувається збій, адже йому нічого переробляти.

Дефіцит кальцію

На уповільнення метаболізму впливає нестача кальцію в раціоні. Так що не поспішайте відмовлятися від молочних продуктів. Молоко, сир, сир, натуральний йогурт і інші кисломолочні продукти в помірній кількості позитивно впливають на швидкість метаболізму і прискорюють обмін речовин.

Строгий підрахунок калорій

Якщо ви почали суворо обмежувати кількість калорій у своєму раціоні, будьте готові до того, що метаболізм може сповільнитися. Не кращим чином на обмін речовин впливає і ситуація, при якій кількість споживаних калорій набагато вища, ніж кількість спалюваних. Формуйте раціон в залежності від навантажень і самопочуття.

Нестача води

Зневоднення призводить до уповільнення метаболізму. Доросла людина повинна випивати як мінімум один літр чистої питної води в день. Такий режим допоможе поліпшити роботу травної системи, очистити організм від шлаків і токсинів. Особливо корисно випивати склянку води вранці натщесерце – це пробуджує організм і розганяє метаболізм.

Дієти

Будь-які дієти негативно позначаються на вашому метаболізмі. Обмеження в харчуванні організм сприймає як стресову ситуацію і починає накопичувати жири на “чорний день”. Щоб калорії не витрачалися занадто швидко, метаболізм сповільнюється.

Щоб уникнути цього, відмовтеся від дієт на користь здорового і збалансованого харчування. Так вам вдасться схуднути набагато швидше і без шкоди для здоров’я.

Вживання алкоголю

Вживання алкоголю уповільнює метаболізм на 73%. Варто визначитися, що вам дорожче: галаслива вечірка з алкоголем або підтягнута фігура і міцне здоров’я.

Надлишок сирих овочів в раціоні

Надлишок будь-якого продукту в раціоні призводить до порушень метаболізму. Наприклад, коли ви їсте занадто багато сирих овочів, організму доводиться витрачати більше сил, щоб переробити клітковину, що надходить в нього. Йому буде набагато простіше, якщо овочі потраплять в нього після термічної обробки: так вітаміни і мінерали засвоюються простіше, а збоїв в метаболізмі не відбувається.

Низьковуглеводна дієта

Вуглеводи – це цінне джерело енергії для організму людини. Якщо у вашому раціоні брак цих речовин, метаболізм неминуче сповільнюється. Це не випадково: організм розуміє, що енергію брати ніде, і включає зберігаючий режим, одна з особливостей якого – уповільнений метаболізм.

Додайте в раціон більше складних вуглеводів, щоб залишатися бадьорими, енергійними і здоровими.

Нестача жирів в раціоні

Якщо в раціоні людини дуже мало жирів, метаболізм сповільнюється. Жири допомагають йому розганятися і залишатися рівномірним.

Врахуйте, що мова йде про корисні жири, які містяться в м’ясі, птиці, рибі і морепродуктах, авокадо, насінні і оливковій олії – такі жири дійсно корисні. А ось фастфуд, смажена і жирна їжа, копченості, навпаки, уповільнюють обмін речовин.

“Чітміли”

“Чітміли” (від англ. “Шахраювати з їжею”), які так люблять спортсмени та прихильники здорового способу життя, також негативно позначаються на обміні речовин. Уявіть: декілька тижнів ви харчуєтеся виключно правильно, а потім влаштовуєте гастрономічне свято і цілий день їсте жирну і важку їжу.

Було б дивно, якби в організмі не стався збій. Зробіть ставку на збалансований раціон і іноді дозволяйте собі слабкості. Так послаблення не стануть для організму стресом. “Чітміл” може бути легким: необов’язково з’їдати весь торт, можна обмежитися одним шматочком.

Джерело

Поділись


Новини партнерів