Як позбутися від закладеності носа: прості та ефективні поради

З настанням холодів або сезону алергії закладеність носа часто стає проблемою для багатьох.

Ось 8 простих способів позбутися від цього неприємного явища.

1. Душ

Прийом гарячого душу допоможе зменшити закладеність носа. Його пар підсилює дренаж слизу і полегшує дихання. Звичайно, ефект не є довгостроковим, проте дарує тимчасове полегшення.

2. Сольовий аерозоль

Сольовий спрей допоможе усунути запалення тканин в носі і зменшити закладеність. Сольові спреї можна купити в аптеці або приготувати вдома з солі і води. При цьому прості сольові спреї, як правило, безпечні для здоров’я, оскільки не містять хімічних речовин, і можуть бути використані під час вагітності.

3. Промивання пазух

На ринку існують різні пристрої для очищення придаткових пазух носа. Можна також використовувати фізіологічний розчин, щоб вимити слиз з кожної ніздрі. Також для цих цілей підійдуть дистильована або охолоджена кип’ячена вода.

4. Теплий компрес

Теплий компрес може зменшити набряк слизової оболонки придаткових пазух носа, усунувши закладеність і поліпшивши загальне самопочуття. Не забудьте простежити за тим, щоб вода була досить охолодженою для того, щоб не отримати опік.

5. Евкаліптова олія

Евкаліптову олію виготовляють з листя дерева евкаліпта. Олію використовували протягом сотень років завдяки її цілющим властивостям. Вдихання олії зменшує запалення слизової оболонки і полегшує дихання. Можна додати кілька крапель олії в каструлю з киплячою водою і вдихати пару або ж скористатися спеціальними інгаляторами.

6. Антигістамінні препарати

У деяких випадках закладеність носа є наслідком алергічної реакції. Усунути симптоми алергії допоможуть антигістамінні препарати. Однак важливо переконатися, що дотримуються всі вказівки, наведені в інструкції для медичного застосування препарату. Також подібні лікарські засоби можуть викликати сонливість, що слід враховувати особам, які водять машину.

7. Протинабрякові засоби

Протинабрякові препарати, зокрема спреї або таблетки, також допоможуть в боротьбі з закладеністю носа. Однак особи з високим артеріальним тиском повинні попередньо проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути розвитку серйозних ускладнень. Побічні ефекти таких препаратів можуть включати підвищення частоти серцевих скорочень, головний біль, сухість у роті, чхання, печіння в носі і ін.

8. Зволожувач повітря

Вологе повітря сприяє розрідженню слизу в носі і зменшенню запальних процесів слизових оболонок. Однак дуже важливо підтримувати чистоту зволожувача, щоб запобігти розмноженню бактерій.

Джерело

Поділись


Новини партнерів