7 ознак того, що наше тіло старіє дуже швидко

Паспортний вік і реальний нерідко розходяться — і іноді різниця може становити десять років і більше. Добре, якщо ми молодші, ніж повинні бути – а от якщо навпаки? Перевірте ці ознаки передчасного старіння — і якщо знайшли у себе щось з перерахованого, терміново вживайте заходів.

Втрата волосся — не тільки на голові

Визнаний симптом старіння — непоправна втрата волосся. Але ось що важливо: на інших ділянках нашого тіла волосся теж може випадати, і якщо це відбувається, швидше за все, ваше тіло старіє швидше, ніж повинне.

Ваші руки і ноги стали відчутно слабкішими

З роками ми втрачаємо м’язову масу — цей процес починається вже після 35 років, а після 40 і особливо після 50 років він тільки прискорюється. І щоб зберігати здоровий відсоток м’язової маси, з роками нам доводиться докладати все більше зусиль. Якщо ж ми цього не робимо, наші руки і ноги стають все слабкішими і нам стає важко піднімати звичні вантажі, вставати і просто підніматися по сходах. Втім, дієта з підвищеним вмістом білка і фізичні навантаження допомагають з цим впоратися.

Синці заживають дуже, дуже довго

Ще одна важлива ознака передчасного старіння — тривалість загоєння синців, саден і дрібних ран. Якщо наш найбільший орган — шкіра — регенерує повільно, значить, щось не так і з процесами відновлення всіх інших систем.

Вам все важче підібрати ідеальні штани

Занадто вузькі в талії, дуже широкі в стегнах і занадто довгі — все це, як не дивно, теж може вказувати на те, що ваше тіло швидко старіє. З віком жир все більше накопичується саме в області талії, а через втрату м’язової маси ноги стають тоншими. Крім того, через втрату суглобової рідини ми втрачаємо в рості. Рецепт порятунку все той же: дієта, фізична активність і обов’язкова консультація фахівця з артриту, щоб захистити здоров’я суглобів.

Підвищена сухість шкіри

Суха шкіра, що лущиться, яку не рятують ні креми, ні лосьйони, ні навіть олії – ще одна ознака старіння. Втім, якщо це єдина із помічених ознак, можливо, справа в порушеннях функції щитовидної залози – так що варто звернутися до ендокринолога.

Проблеми зі сном

З віком в організмі незмінно підвищується рівень кортизолу, гормону стресу, який негативно впливає на якість сну. Але дуже важливо контролювати рівень стресу і знаходити власні способи боротьби з ним і розслаблення — так як кортизол прискорює старіння тіла і мозку.

Порушення менструального циклу

Порушення менструального циклу можуть починатися за 15 років до настання менопаузи — і, на жаль, вони попереджають про те, що ваше тіло старіє швидше, ніж варто було б. Якщо вам від 30 до 40 років, а ваш цикл нерегулярний, можливо, вам варто проконсультуватися з ендокринологом, гінекологом і перевірити рівень стресу у вашому житті.

Джерело

Поділись


Новини партнерів