Вчені назвали овоч, забруднений пестицидами більше за інших

Ймовірно, якщо вас запитають про поживну цінність зелених салатів, ви скажете, що це одна з найбільш корисних речей в світі. І в цілому матимете рацію. Але проблема в тому, що ці ж зелені салати, здається, представляють для нас найбільшу небезпеку з точки зору впливу пестицидів. Принаймні один з варіантів – капуста Кейл.

Пестициди та ризики для здоров’я

Аналіз, проведений американською організацією Environmental Working Group, показав, що в середньому зразку капусти Кейл містилися сліди п’яти і більше пестицидів. І це незважаючи на те, що перед дослідженням овочі були ретельно вимиті. Більше 90% зразків при цьому містили як мінімум два пестициди, а найбільш забруднений зразок – відразу 18 пестицидів.

Незважаючи на те, що в експерименті «брали участь» виключно американські виробники, у дослідників є підстави припускати, що щось подібне відбувається з капустою Кейл у всьому світі. До слова, в список «найбільш забруднених» рослинних продуктів також потрапили полуниця і шпинат.

Хоча вчені не беруться робити остаточні висновки, є дані, що певні види пестицидів пов’язані з раком, діабетом, аутизмом у дітей та синдромом дефіциту уваги і гіперактивності у дітей і підлітків.

Капуста Кейл стає особливо небезпечною ще й тому, що 60% протестованих зразків дали позитивний результат на вміст в них гербіциду DCPA. Ця хімічна речовина, виведена в 1950-х як засіб від бур’янів, як було встановлено, є ймовірним канцерогеном. Пізніші дослідження на щурах показали, що DCPA може бути пов’язаний зі зростаючими ризиками пухлин щитовидної залози і печінки.

Аналіз також виявив, що близько 30% зразків капусти містили біфентрин і циперметрин – інсектициди, також класифіковані як ймовірні канцерогени. Експерименти на мишах дозволили говорити про те, що вплив цих речовин, до всього іншого, може спровокувати нудоту, головний біль і неврологічні порушення.

Чи потрібно відмовитися від капусти Кейл?

Не зовсім. Вчені говорять, що для того. щоб негативні ефекти стали реальними, потрібно споживати капусту Кейл в великих кількостях і на регулярній основі. Крім того, висновки були зроблені на основі досліджень на мишах, а тому не можна стверджувати, що те ж саме буде відбуватися і з людиною.

А якщо хтось тут і знаходиться в небезпеці, так це люди, які постійно взаємодіють з забрудненими пестицидами овочами на виробництві.

Всім іншим, пам’ятаючи про те, що в порції капусти Кейл міститься 200% добової норми вітаміну А і 700% добової норми вітаміну К (не кажучи вже про необхідні і достатні рівні кальцію і калію, вітаміну С і вітамінів групи В), слід добре мити зелень перед вживанням в їжу. І цього виявиться цілком достатньо.

Джерело

Поділись


Новини партнерів