Які продукти сприяють хорошому сну, а які заборонено їсти на ніч?

Як не дивно від раціону може залежати не тільки здоров’я і робота організму, але і відпочинок. Існує ряд продуктів, які фахівці рекомендують їсти для поліпшення сну. Є також кілька, вкрай небажаних до вживання перед сном.

Якщо протягом тривалого часу спостерігається безсоння, слід зосередитися на наступних продуктах:

Банани

У цих фруктах містяться магній і калій, які чинять розслабляючий ефект на організм. Крім того, банани багаті амінокислотою триптофан, яка бере участь в процесі синтезу серотоніну, який в організмі стає мелатоніном, гормоном відповідальним за сон. Щоб дати можливість триптофану засвоїтися і розкритися в організмі, їсти банани необхідно за 1-1,5 години до сну.

Збагачені білком продукти

Вживання яєць, сиру невисокої жирності, курятини сприятливо впливає на самопочуття в цілому і на якість сну. Справа в тому, що завдяки даним продуктам знижується кислотність організму, що є найчастіше причиною печії і безсоння.

Мигдальні горіхи

Мигдаль – джерело не тільки білка, але і магнію. Завдяки останньому розслабляються м’язи, і сон приходить набагато швидше. Рекомендується з’їдати жменьку горіхів або ж приготувати перекус, доповнений мигдальним маслом.

Молоко

У молоці міститься величезна кількість кальцію, що сприяє виробленню мелатоніну, і відповідно покращує сон. Прокинувшись одного разу вночі, можна випити склянку теплого молока з медом. Сон прийде і незабаром знову і буде міцним.

Вишня

Ягоди вишні по праву можна вважати натуральним джерелом мелатоніну. Щоб сон прийшов швидше потрібно з’їсти всього кілька свіжих ягідок вишні або ж випити склянку її соку.

Чай

Може сприятливо вплинути на організм: розслабити його і підготувати до сну. Але, для цього обов’язково пити тільки натуральний чай з трав. Деякі люди позитивно відгукуються про зелений чай перед сном. Так, він дійсно добре знімає напругу і втому, але кофеїн. що міститься в ньому, може спровокувати зворотну дію.

Вівсянка

Вівсяна крупа збагачена безліччю корисних елементів. Завдяки кальцію, магнію, фосфору, кремнію та калію організм отримує не тільки здорову діяльність, але і здоровий відпочинок. Щоб користь була максимальною вівсянку потрібно їсти без цукру.

Що заборонено?

Перед сном не рекомендується вживати жирну їжу, кофеїн і алкоголь.

Жирна їжа

У той час, як легка їжа покращує сон, жирні нездорові продукти, здатні взагалі зруйнувати його і викликати безсоння. Крім того, така їжа погано впливає на травлення і часто викликає печію. Якщо жирної вечері не можна уникнути, поїсти краще за 3 години до відпочинку.

Кофеїн

Про поганий вплив кофеїну на здоровий відпочинок відомо давно. Але не тільки кава, а всі продукти, що містять кофеїн, можуть нашкодити організму. До таких продуктів відносяться шоколад і енергетичні напої. Реакція організму може бути різною. Комусь достатньо пару ковтків кави, щоб всю ніч не зімкнути очей, хтось може випити навіть кілька чашок і спати міцним сном.

Алкоголь

Після вживання алкоголю порушується сон. Правильніше буде сказати, що порушується його якість, так як сам сон все-таки приходить. Сон поділяється на цикли. Цикл, який відповідальний за сновидіння, ще й відповідає за відновлення сил і повноцінний відпочинок. Через алкоголь він може бути порушений. Навіть добре виспавшись, вранці ви можете відчувати втому і занепад сил.

Джерело

Поділись


Новини партнерів