Чому у вас часто німіють руки

Прокидаєтесь, а рука заніміла, у пальцях відчутне неприємне поколювання, неприємні відчуття довго не минають або ж узагалі тримаються увесь день? Тоді вам варто прочитати цю статтю.

Проблема чутливості рук, які проявляються відчуттями оніміння, поколювання, «повзання мурашок», називається парестезією. Вона буває симптомом різних захворювань, в тому числі – серцево-судинних, тому не варто махати на себе рукою, вважаючи, що “все мине й так”.

Кінцівки можуть німіти при атеросклерозі, цукровому діабеті, артриті, запаленнях в судинах і нервах, а також після переломів та інших травм.

Однак, іноді відчуття оніміння в руках пов’язане з звичками людини. Наприклад, з «пристрастю» до великих подушок, на яких приходиться вигинати шию, порушуючи кровопостачання нервів. Варто замінити високу подушку зручнішою – ортопедичною – і, цілком можливо, руки самі собою перестануть німіти.

Окрім того, справа може бути у сні: не рекомендується спати з руками, закинутими догори, через що в них гірше циркулює кров. Спробуйте змінити позу, опустивши руки нижче серця, і відчуття оніміння зникне.

Але найчастіше причиною оніміння верхніх кінцівок є шийний остеохондроз, при якому стискаються нерви, що іннервують руки, а також кровоносні судини, що забезпечують їх живлення. Тим, у кого німіють руки, треба пройти обстеження і з’ясувати, чи немає у них міжхребцевої грижі, дегенерації міжхребцевих дисків і суглобів, розростання зв’язок і м’язових спазмів, характерних для шийного остеохондрозу. Крім оніміння, при шийному остеохондрозі в руках з’являються болі і слабкість.

Якщо відчуття оніміння в одній або обох руках, скутість рухів і слабкість в м’язах з’являються до кінця робочого дня, швидше за все у вас розвивається так званий тунельний синдром. Ризик розвитку тунельного синдрому особливо високий у тих, хто проводить за комп’ютером більше 3-4 годин в день, інтенсивно друкуючи або рухаючи мишку.

Джерело

Поділись


Новини партнерів