Любителі цих продуктів менше живуть

Типова західна дієта з високим вмістом жирів і цукру скорочує тривалість життя, вважають автори нового дослідження.

Вивчивши історії 5000 добровольців, медики знайшли у людей, які часто їли смажені й солодкі страви, оброблене і червоне м’ясо, білий хліб з маслом і вершками, в 2 рази вище ризик передчасної смерті або поганий стан здоров’я в літньому віці.

Це додає до доказів того, що «раціон західного типу» є однією з головних причин високої смертності від хвороб серця і судин у представників західної цивілізації.

Лікарі з Національного інституту охорони здоров’я та медичних досліджень у Франції розповіли, що досліджували 3775 чоловіків і 1575 жінок в 1985-2009гг, середній вік яких на початку дослідження був 51 рік.

Використовуючи дані лікарень, дослідники визначили смертність і кількість хронічних захворювань серед учасників.

З’ясувалося, що близько 12 відсотків учасників за цей час постраждали від нефатальних серцево-судинних подій, таких як інсульт або інфаркт, а майже 3 відсотки померли від серцево-судинних захворювань.

Приблизно у трьох чвертей лікарі констатували «нормальне старіння», і тільки 4 відсотки досягли «ідеального старіння» – що означає відсутність хронічних захворювань і високі показники в тестуванні фізичного, розумового і психічного стану.

Джерело

Поділись


Новини партнерів