Названий несподіваний фактор, який продовжує життя

Дослідження вчених Університету Коїмбра в Португалії виявило, що жінки, які народжують пізніше, в майбутньому будуть жити довше.

Експерти університету порівняли дані жінок у віці 65 років з країн Європи, взявши за основу період, коли вони народили перших дітей. Виявилося, що жінки, які стали матерями пізніше, живуть довше, ніж ті, хто поспішив народити в підлітковому віці або відразу після досягнення 20-річного віку.

«Найголовніший результат дослідження полягає в тому, що чим пізніше жінки народили свого первістка, тим довше вони мають схильність жити», – йдеться в матеріалах вчених.

За даними фахівців, жінки, які вперше стали матерями в 33 роки і старше, в три рази частіше мають спеціальний маркер довголіття в ДНК, ніж ті, хто народив раніше. Крім того, наголошується, що матері, які народили пізніше, зазвичай мають повну вищу освіту.

«Вони мають шанс жити довше, тому що уважніше і серйозніше ставляться до свого життя і частіше дотримуються здорового способу харчування», – пояснюють учені.

За статистикою, середній вік жінок, які народжують первістка в Великобританії – 30 років. Кожна 25 жінка має перші пологи в 40 років.

Джерело

Поділись


Новини партнерів