Фахівці назвали дієту, яка знижує тиск краще найпотужніших ліків

Дієта з низьким вмістом солі, насичена фруктами і овочами, знижує артеріальний тиск сильніше, ніж ліки. Причому для цього потрібно всього 4 тижні, як показало дослідження вчених з Гарварду.

Американські вчені довели, що низькосольова дієта, що містить велику кількість фруктів і овочів, знижує артеріальний тиск ефективніше будь-яких ліків лише за 4 тижні. Скорочення кількості солі в раціоні, перехід на рослинну їжу і продукти харчування з низьким вмістом жиру, дозволяє зменшити показники артеріального тиску на 21 мм ртутного стовпа. Відзначимо, що регулюючі органи в системі охорони здоров’я не дають схвалення лікам від гіпертонії, якщо вони не здатні зменшити тиск на 3-4 мм ртутного стовпа, як мінімум. Більшість же препаратів від підвищеного артеріального тиску знижують цей показник на 10-15 мм ртутного стовпа, при цьому викликаючи побічні ефекти на зразок втоми, запаморочення і головного болю.

Тепер дослідники з Гарвардського університету довели, що спеціально підібране харчування знижує систолічний артеріальний тиск більш ефективно, ніж більшість рецептурних препаратів від гіпертонії. Це дуже важлива новина для пацієнтів, які хотіли б знизити тиск, одночасно уникаючи побічних ефектів ліків. Свої висновки автори дослідження зробили на основі спостережень за 412 людьми, що знаходилися на ранній стадії гіпертонії, які ще не приймали ліки від підвищеного артеріального тиску на постійній основі.

Раніше дослідники з Університету Індіани також довели, що щоденний прийом харчових добавок з магнієм істотно знижує артеріальний тиск. Таблетки в 300 мг можуть надати необхідний ефект у справі профілактики гіпертонії всього за один місяць. Втім, інші експерти рекомендували для досягнення цих цілей налягати на їжу, яка містить цей мінерал, на кшталт зелених листових овочів, бананів і горіхів. Вони стверджували, що цього цілком достатньо.

Джерело

Поділись


Новини партнерів