Експерти розповіли про цілющі властивості журавлинного соку

Бразильські вчені провели дослідження, в ході якого було встановлено, що вживання журавлинного соку полегшує біль при артриті, а також позитивно впливає на суглоби. Про роботу фахівців йдеться в статті, опублікованій в виданні Nutrition.

Як зазначається, вченими з Університету Лондріні був проведений експеримент, в якому взяли участь 41 пацієнтка з діагнозом «ревматоїдний артрит». Ця хвороба в основному вражає руки, ноги і зап’ястя, при цьому дана недуга більш поширена у представниць прекрасної статі.

Експерти спостерігали за ними протягом трьох місяців. 23 жінки пили по 1,5 літра журавлинного соку щодня, в той час як 18 дотримувалися своєї звичайної дієти. Після цього у жінок взяли кров на аналіз, вимірявши їх рівень анти-CCP-антитіл, які виробляються гіперактивною імунною системою і атакують суглоби.

В результаті виявилося, що пацієнтки, які споживали журавлинний сік протягом трьох місяців, показали більш низькі рівні антитіл, які атакують імунну систему і ушкоджують суглоби. Крім того, вони повідомили про зменшення дискомфортних відчуттів, пов’язаних з хворобою.

Медики зазначили, що лікувальний ефект журавлини пов’язаний з кверцитином, який міститься в цій ягоді. Дане природна біохімічна речовина групи флавоноїдів володіє сильними протизапальними властивостями.

За словами вчених, їх дослідження показало, що журавлинний сік знижує активність захворювання і має позитивний вплив на пацієнтів з ревматоїдним артритом. Разом з тим для остаточного дослідження цього ефекту і уточнення механізмів потрібні більш докладні і довгострокові спостереження, вважають фахівці.

Джерело

Поділись


Новини партнерів