Знайдено незвичайний засіб для зниження артеріального тиску

Позитивний вплив музики на фізичне здоров’я визнано давно. Тепер вчені змогли довести, що правильно підібрані музичні твори допомагають знизити тиск і швидше відновитися після інсульту.

Сучасні медики продовжують вивчати лікувальні властивості класичної музики і, освоївши “ефект Моцарта”, пішли далі.

Під пильним поглядом дослідників вдалося виявити вплив класичних творів на серцевий ритм і кров’яний тиск людини.

Виявилося, що за допомогою добре підібраної музики можна відрегулювати тиск, але ефект буде залежати від темпу і гармонії.

Для нормалізації тиску при гіпертонії добре слухати повільну мелодію, яка вщухає до фіналу. Все це допомагає вирівняти дихання і пульс, заспокоїтися і знизити тиск на кілька поділок.

Музика повинна стати частиною комплексного лікування гіпертонії (в тому числі, при вагітності) і способом відновлення після інсульту, вважають фахівці.

Користь музики - лікуємо гіпертонію у вагітної

Одним з лікувальних творів, результати впливу яких перевірено на хворих, є опера Пуччіні Nessun Dorma. Темп музики в ній спочатку прискорюється, а потім сповільнюється. Сама гармонія музики позитивно впливає на тиск і допомагає хворому знаходитися в спокійному стані.

Для тих, хто схильний до тахікардії і підвищеного тиску, завжди потрібно вибирати класичну музику в повільному темпі, без активних модуляцій.

Для гіпотоніків, людей, які схильні до низького тиску, підійдуть твори в швидкому, наростаючому темпі. Особливо це корисно з ранку, коли потрібно прокинутися і прийти в норму.

Не варто недооцінювати подібного роду дешеві і прості методи лікування. Вони не так ефективні, як таблетовані ліки або ін’єкції, але цілком можуть стати частиною комплексної терапії.

Важливі вони і для профілактики гіпертонічних кризів, відновлення після нападів і гіпертонічних кризів.

Дослідження було опубліковане в Circulation journal reports.

Поділись


Новини партнерів