5 продуктів, які шкодять вашим зубам

Хочеш мати здорові, міцні і красиві зуби? Тоді відмовся від цих шкідливих продуктів.

Ми склали список продуктів і напоїв, виключивши які з раціону, ти зможеш істотно поліпшити стан зубів і порожнини рота.

Вино

Любов до вина і часте його вживання може негативно позначитися на здоров’ї зубів. Причини цього полягають в активній кислотності, притаманній цьому напою, а також в тривалості контакту з емаллю. При цьому слід пам’ятати, що червоне вино, на відміну від білого, не тільки руйнує зубну емаль, а й псує її колір.

Іриски і жувальні цукерки

Процес жування відбувається досить довго, і весь цей час на зуби впливає цукор, концентрати, підсилювачі смаку та інші шкідливі речовини, що містяться в цукерках. Такі солодощі надовго залишаються в ротовій порожнині до наступної чистки, активно руйнуючи зуби і пломби.

Фреші і лимонади

У лимонадах і свіжих соках міститься кислота, як правило, лимонна. Її висока концентрація може призвести до ерозії зубної емалі. Тому обов’язково пий фреш через трубочку: так кислота, яка міститься в фруктах і овочах, не зможе пошкодити зубну емаль.

Горіхи і насіння

Навіть якщо ти перекушуєш корисними продуктами на кшталт сухофруктів, горіхів і насіння, то все одно можеш нашкодити зубам. Їх шматочки засмічують проміжки між зубами і стають розсадниками бактерій в роті, які виділяють кислоту, що роз’їдає емаль.

Газовані та енергетичні напої

Як правило, вони містять дуже багато цукру і є живильним середовищем для шкідливих бактерій. Якщо ти будеш пити солодку газовану воду кожен день, не дивуйся тому, що з часом у тебе з’явиться карієс.

Поділись


Новини партнерів