Лікарі б’ють на сполох: ця популярна їжа знижує інтелект

Якщо ви хочете залишатися розумними – не варто налягати на фаст-фуд!

Особливо небезпечна готова їжа з високим вмістом жирів, цукру і солі в юному віці – піца, чіпси, газовані напої, картопля-фрі і ін. Діти, яких годували переважно такою їжею, мають більш низький IQ, ніж ті малюки, в раціоні яких були салати і фрукти.

Негативний ефект фаст-фуду настільки відчутний, що вчені з Брістольського університету заявили, що переведення дітей на більш здорову їжу може підвищити їх IQ.

Вчені підкреслили, що хороша дієта має життєво важливе значення на ранніх етапах життя дитини, коли мозок росте швидкими темпами протягом перших трьох років життя.

Вчені обстежили близько 14000 дітей, народжених в 1991 – 1992 роках: батьки розповіли про види і частоту харчування своїх дітей у віці трьох, чотирьох, семи і восьми з половиною років.

IQ вимірювався за допомогою спеціального тесту.

Кожен 1 пункт на користь фаст-фуду був пов’язаний з падінням IQ на 1,67 бала.

Автор дослідження Кейт Нортстон сказала: «Це говорить про те, що будь-які когнітивні і поведінкові ефекти, пов’язані з видом харчування в ранньому дитинстві, можуть зберегтися і в пізньому дитинстві, незважаючи на будь-які наступні зміни – в тому числі поліпшення в харчовому раціоні».

 Джерело

Поділись


Новини партнерів