Смертельний рак відступає перед цим овочем

Чи може вживання в їжу брокколі бути засобом лікування смертельно небезпечної злоякісної меланоми? Компонент, схожий на ті, що містяться в цьому овочі, ефективно знищує смертельно небезпечні клітини раку.
Вчені виявили компонент, який дуже схожий на той, що міститься в брокколі і цвітній капусті. Виявилося, що він може використовуватися в лікуванні злоякісної меланоми. Спостереження продемонстрували здатність цього компонента пригнічувати ріст хворих клітин приблизно на 69%. Автори дослідження сподіваються, що отримані ними дані будуть покладені в основу розробки нових ліків, що знищують злоякісні клітини, при цьому не ушкоджуючи розташовані поруч здорові клітини.
Злоякісна меланома переважно викликається впливом ультрафіолетового світла від сонця і використанням соляріїв. Це найменш поширений, але і найбільш летальний вид раку шкіри. Кількість хворих постійно зростає, що пов’язано зі звичкою відвідувати жаркі країни і приймати сонячні ванни. На ранній стадії меланому можна лікувати, але коли вона дає метастази, що відбувається досить швидко, рак майже не піддається лікуванню. Менш ефективними виявляються хіміотерапія і інші ліки.
Міжнародна група дослідників на чолі з вченими з Коледжу медицини Пенсільванії синтезувала компонент на основі натуральних ізотіоціанатів, які зустрічаються в природі і володіють здатністю боротися з раком. Вони містяться в капустяному сімействі овочів, включаючи брокколі, цвітну капусту, ріпу, брюссельську капусту і традиційну білокачанну капусту. Дослідження показали, що блокуючи білковий фактор, який викликає гіпоксію, можна придушити зростання пухлини. Вчені розрахували декілька різних підходів для розробки цього компонента.
Для підвищення ефективності ліки було модифіковано за рахунок заміни сірки в компоненті селеном, а також зміни довжини хімічних ланцюжків. Дослідники випробували кілька варіантів, перш ніж прийшли до створення компонента, який більш ефективно знищує ракові клітини, не підвищуючи рівень токсичності.
Джерело
Поділись


Новини партнерів