Названа несподівана причина старіння і передчасної смерті

Вірус герпесу може викликати пошкодження імунної системи, які приведуть до старіння організму і передчасної смерті, вважають шведські вчені.

Дослідники вивчали стан здоров’я людей, вік яких значно перевищує середню тривалість життя в країні. Андерс Вікбі з колегами довели, що саме наявність в організмі вірусу герпесу 5-го типу (цитомегаловірус) значно підвищує ризик передчасної смерті.
Зараження вірусом герпесу зазвичай відбувається повітряно-крапельним і контактним шляхом, існує також статевий і парентеральний шлях проникнення інфекції. В середньому кожна людина є вірусоносієм і періодично прихована інфекція дає про себе знати.

На сьогоднішній день вивчені сотні різновидів герпесвірусів, у тому числі віруси простого герпесу і вітряної віспи, вірус Епштейна-Барра і цитомегаловірус. Визначено основні шляхи інфікування – контактний і повітряно-крапельний. Також зараження відбувається при статевому контакті, грудному вигодовуванні, переливанні крові і проведенні медичних маніпуляцій.

Герпесвірусні інфекції зазвичай протікають в хронічній формі, з можливими рецидивами, під час яких вірус активізується і наносить удар по органу або системі «мішені». Серед найбільш частих проявів інфекції – це оперізуючий лишай, герпетичні енцефаліти, захворювання рогівки ока і багато інших захворювань. Особливо широкий спектр вражаючої дії цитомегаловірусу: це шкіра, слизові оболонки і кровоносні судини, а також клітини крові, нервової системи і печінки. Що найбільш істотно, прихована протікає цитомегаловірусна інфекція повільно, але вірно виводить з ладу імунітет.

Джерело

Поділись


Новини партнерів