Напій не для всіх: кому не можна пити каву

Американські вчені довели, що помірне вживання кави (1-2 чашки в день) не несе шкоди ні гіпертонікам, ні здоровим людям. А ось тим, хто п’є каву, як воду, слід знати, що більше 5 щоденних порцій цього напою (більше 300 мл) здатні привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Шкода кави для гіпертоніків

Вживати каву при високому тиску дуже шкідливо. Справа в тому, що при гіпертонії вже присутнє підвищене навантаження на серце і судини, а вживання кави посилює цей стан. Система регуляції тиску у гіпертоніків знаходиться в розхитаному стані, і вживання чашечки-двох ароматного напою можуть спровокувати підйом тиску.

Шкода кави для вагітних

Кава, як і чай, сприяє вимиванню кальцію з кісток. А під час вагітності жінки і так втрачають багато кальцію для росту скелета дитини.

Шкода кави при проблемах з шлунково-кишковим трактом

Каву не можна пити натщесерце, тому що вона стимулює вироблення соляної кислоти в той час, коли в шлунку ще немає їжі. Соляна кислота виробляється частіше, ніж треба, внаслідок чого виникають проблеми з травленням.

Шкода для людей з підвищеним холестерином

У каві міститься кофестол – речовина, що підвищує рівень холестерину, якщо пити до 5-6 чашок кави з день. Це актуально для жінок після 35-40 років.

Шкода для людей з безсонням

Основна хвиля впливу випитої кави настає через 15-20 хвилин і триває приблизно дві години. Але сам кофеїн виводиться з організму в п’ять разів довше, і це треба враховувати тим, хто страждає від безсоння.

Шкода кави для психічного здоров’я

Вживання кофеїну в великих кількостях може призвести до розвитку різних психозів, епілепсії і параної.

Шкода кави для серця і судин

Кава підсилює серцеву діяльність, збуджує судинно-руховий центр і прискорює пульс. Тому людям із захворюваннями серця (ішемічна хвороба серця, атеросклероз) пити каву не можна.

Поділись


Новини партнерів