Названий простий спосіб захистити печінку від хвороб

Медичні препарати з ряду гепатопротекторів можуть мати обмеження до споживання, – тому, на думку вчених, використання продуктів харчування для відновлення здорових функцій печінки здатне виявитися більш ефективним. Експерти прийшли до висновку, що з цією метою особливо корисно пити каву.

Італійські дослідники з Університету Катанії опублікували статтю, в якій стверджують, що регулярне споживання кави є простим і дієвим методом оздоровити печінку. За їх словами, кава проявляє відразу безліч захисних ефектів щодо печінки – про це свідчать дані ряду досліджень, проведених за останні 5 років.

Вчені відзначили, що позитивний вплив кави на печінку людини обумовлено потенціалом кофеїну і хлорогенової кислоти, які містяться в цьому напої. Їх дія призводить до пригнічення (уповільнення) процесу накопичення жирових клітин, захищає орган від окисного стресу і запалення. Крім того, компоненти кави пригнічують активність зіркоподібних клітин, з якою пов’язані несприятливі процеси фіброзу тканин і розвитку пухлин.

«Захисні ефекти кави підтвердилися щодо таких станів, як стеатоз (жирова інфільтрація печінки) і гепатоклітинна карцинома», – повідомили автори публікації.

У той же час медики відзначили, що дія кави багато в чому залежить від якості води, використовуваної для її приготування.

Джерело

Поділись


Новини партнерів