Відмова від цих звичок може додати 12 років життя

Підтримання здорової ваги, відмова від куріння і вживання алкоголю в помірних кількостях може додати до 12 років до життя, показують нові дані німецьких вчених з Інституту демографічних досліджень ім. Макса Планка. У той час як жінки, які дотримуються даних рекомендацій, можуть розраховувати на додаткові 12 років життя, чоловіки можуть продовжити своє життя на 11 років, відзначають фахівці.

Експерти проаналізували понад 14000 людей у віці від 50 до 89 років і встановили, що жінки, які ніколи не курили, не страждали ожирінням і споживали помірну кількість спиртного, живуть на 12 років довше, ніж жінки, які віддаються цим нездоровим звичкам. Чоловіки, які уникають куріння і алкоголю, а також підтримують здорову вагу, живуть на 11 років довше. За словами дослідників, помірне споживання алкоголю може додати 7 років до життя, в той час як відмова від куріння і відсутність ожиріння дозволяють жити на 4-5 років довше без інвалідності.

«Здорового способу життя досить, щоб отримати певні переваги для здоров’я, – говорить доктор Мікко Мирських. – Запобігання ожирінню, відмова від сигарет і вживання алкоголю в помірних кількостях не є нереальною метою».

Джерело

Поділись


Новини партнерів