Лікарі з’ясували, яка зайва вага є дійсно небезпечною

Дієтологи не дарма закликають до помірного споживання їжі: з’ясувалося, що навіть невелика надбавка у вазі може бути пов’язана з ризиками для здоров’я. В результаті дослідження, ініційованого Гарвардським університетом, вчені назвали небезпечні темпи збільшення маси тіла.

Дослідники проаналізували дані, що стосуються 25 тисяч чоловік і 90 тисяч жінок. Вони встановили: люди, які повнішають у міру прожитих років, підвищують свої ризики отримати деякі хвороби, а також передчасно піти з життя – в порівнянні з тими, чия вага залишається практично незмінною.

Зокрема, медики відстежували, як змінювався вага у чоловіків за період життя з 21 року до 55 років, у жінок – з 18 до 55 років. Було виявлено, що в середньому приріст маси тіла у чоловіків за ці роки становив 9,7 кг, у жінок – 12,6 кг.

Таку надбавку у вазі вчені визнали дуже небезпечною. Їх розрахунки показали, що навіть при меншому темпі набирання маси тіла підвищується ймовірність появи серйозних недуг.

«Збільшення ваги тіла на 5 кілограмів між 21 і 55 роками для чоловіків і 18 і 55 роками для жінок корелює з різким зростанням можливості деяких хвороб. У списку цих захворювань – рак, цукровий діабет, серцево-судинні аномалії », – констатували автори роботи.

Джерело

Поділись


Новини партнерів