Ця ягода допоможе сповільнити вікове в’янення мозку

Чи може полуниця допомогти зберегти гостроту розуму з віком? У цих ягодах містяться компоненти, які запобігають природному для людини зниженню розумової діяльності.

Неухильне вікове зниження розумової діяльності можна уповільнити і зупинити за допомогою компонента, який міститься в ягодах полуниці. Мова йде про речовину під назвою фізетін, який уповільнює процес погіршення когнітивної діяльності і ступінь запальної реакції мозку. Такими є результати дослідження за участю лабораторних мишей. Попередні дослідження пов’язали фізетін з уповільненням втрати пам’яті у мишей, генетично схильних до розвитку хвороби Альцгеймера.

«Звичайно, миші не є людьми, – розповідають автори дослідження з Salk’s Cellular Neurobiology Laboratory. – Але існує досить багато схожих біологічних механізмів, і ми вважаємо, що фізетін заслуговує більш детальної уваги не тільки в якості потенційного засобу для профілактики і лікування хвороби Альцгеймера, але і в справі зниження деяких когнітивних функцій, які пов’язані з процесами старіння ».
Вчені спостерігали за мишами, що зіткнулися з передчасним старінням. Вже у віці 10 місяців у цих гризунів спостерігалися ознаки фізіологічного та розумового старіння, яких немає у мишей нормального типу до настання двох років. Дослідники годували трьох гризунів щоденними дозами фізетіну зі звичайною їжею протягом 7 місяців. Точно така ж група мишей, що зіткнулися з передчасним старінням, той же період часу отримувала аналогічну кількість їжі без фізетіну. Під час дослідження миші проходили через різні тести на пам’ять і когнітивну діяльність.
Виявилося, що в групі мишей, які отримували фізетін, спостерігалися труднощі з проходженням всіх тестів. А ось в першій групі подібних проблем у мишей не виникало. Більш того, вживання фізетіну 10-місячними мишами допомогло їм зберегти поведінкові, когнітивні навички а також рівень запалень, як у групи тримісячних мишей того ж самого підтипу з прискореним старінням.
Поділись


Новини партнерів