Названо головні причини появи в судинах холестеринових бляшок

Японські вчені з Університету Цукуби розробили особливу фарбу, за допомогою якої фахівці отримують можливість простежувати процес формування холестеринових бляшок у кровоносних судинах і отримувати більше інформації про причини появи цих бляшок. Звіт про роботу молекулярних біологів з Японії опублікував журнал Scientific Reports.

За словами співавтора дослідження Мітіто Хамад, завдяки новій розробці лікарі зможуть «точно стежити за тим, як багато бляшок присутній в судинах і як швидко вони ростуть». Крім того, ноу-хау дозволяє швидко перевірити, наскільки ефективно працюють ліки, які прописуються пацієнтам для очищення судин від холестерину.

За даними ВООЗ, формування бляшок починається зі скупчення холестерину на стінках судин, які через деякий час починають товщати. При цьому в них спостерігається підвищення концентрації кальцію і втрата еластичності. На тлі даних порушень розвивається атеросклероз і супутні хвороби серця і судин.

Японські дослідники відзначили, що їх робота підтвердила: більш активному формуванню бляшок в судинах сприяють куріння, нездоровий раціон з великою кількістю жирів і синтетичних компонентів, а також відсутність регулярних фізичних навантажень.

Джерело

Поділись


Новини партнерів