Вчені знайшли зв’язок між кольором очей людини і її здоров’ям

Кажуть, що очі – дзеркало душі. Однак американські вчені вважають, що за ним можна відстежувати і деякі проблеми зі здоров’ям у всьому організмі.

Сірі, зелені та блакитні очі

Люди з блакитними очима і очима кольору світлого ірису більш чутливі до світла:

Це спричинено розрідженістю пігменту, який знаходиться в оці і поглинає світло, – каже Рут Вільямс, президент Американської академії офтальмології.

З цієї причини люди зі світлим кольором очей – сірим, зеленим і блакитним – мають більший ризик розвитку раку. Через меншу кількість пігменту, що захищає від ультрафіолетових променів, збільшується ймовірність появи меланоми судинної оболонки очного яблука, тобто середнього шару ока. Втім, не варто надто перейматися з цього приводу – дана форма раку є дуже рідкісною.

Однак подумати про профілактику зайвим точно не буде:

“Люди зі світлою райдужкою повинні частіше носити окуляри з хорошим УФ-захистом”, – говорить доктор Вільямс.

Карі очі

За даними дослідження вчених з Університету Луїсвілля, люди з карими очима мають більш швидку реакцію, що найбільше проявляється під час спортивних змагань. Однак різниця незначна:

“Про якісь суттєві відмінності в продуктивності у людей з різним кольором очей говорити поки не доводиться”, – підкреслює офтальмолог Гуадалупе Мехія.

Щоб моніторити здоров’я по очах, потрібно не стільки зациклюватися на їх кольорі, скільки стежити за тривожними змінами: наприклад, якщо білки стають червоними або жовтуватими – це поганий знак. Зіниці помутніли, а рогівка побіліла – потрібно терміново звертатися до окуліста.

Джерело

Поділись


Новини партнерів