Шість найнебезпечніших ворогів чоловічого здоров’я

Ослаблення чоловічої сили, яке вважалося раніше проблемою похилого віку після 60 років, останнім часом молодіє як явище, з ним все частіше стикаються чоловіки у віці 30-40 років. Про те, чому так відбувається, розповіли лікарі.

Зокрема, на думку лікаря-сексолога, андролога Катерини Макарової, на якість чоловічої потенції суттєво впливає харчування. Надлишок жиру і вуглеводів в раціоні сприяє збоям в жировому метаболізмі, а разом з цим і інтенсивному накопиченню поганого холестерину.

Макарова зазначила, що холестерин є антагоністом чоловічого статевого гормону тестостерону, який відповідає за стабільну ерекцію. Найбільш небезпечною в цьому плані їжею для чоловіків є продукти з трансжирами (їх багато, наприклад, у фастфуді), а також з простими вуглеводами (головні джерела – борошняне і солодке).

Інший ворог чоловічої потенції – зайва вага. Велика кількість жиру на животі у чоловіків означає підвищений вміст ферменту ароматази, який сприяє трансформації чоловічого тестостерону в жіночий гормон естроген, через що чоловіча постать починає повніти за жіночим типом, а потенція – знижуватися.

Додайте до цього той факт, що багато сучасних чоловіків ведуть «спосіб життя тюленя» з дуже низьким рівнем фізичної рухливості. Вчені застерігають, що при цьому виникає застій венозної крові в малому тазі, підвищуючи ризик розвитку там запальних процесів, в тому числі простатиту.

Крім того, факторами загрози для потенції є куріння і звичка часто випивати. Так, наприклад, регулярне куріння веде до систематичного спазму судин (в тому числі судин пеніса), який перешкоджає нормальному процесу ерекції. Алкоголь, так само як шкідлива їжа, сприяє накопиченню «поганого холестерину» і зниження інтенсивності вироблення тестостерону.

Дієтолог Сергій Обложко в свою чергу зауважив, що чоловікам можуть нашкодити і деякі здорові тренди. Зокрема, чоловіки роблять велику помилку, стаючи вегетаріанцями. Справа в тому, що органічні кислоти, що містяться в сої і деяких видах зелені, ускладнюють засвоєння цинку і селену – мінералів, які беруть участь у виробництві тестостерону.

Ще одну причину ослаблення чоловічої сили в сучасному суспільстві лікарі назвали боязні чоловіків виглядати не відповідно до високих стандартів і постійні сумніви в своїх можливостях.

Джерело

Поділись


Новини партнерів