Як зміниться ваше тіло, якщо ви будете приймати риб’ячий жир кожного дня

За даними ВООЗ, близько третини смертей у всьому світі пов’язані із захворюваннями серцево-судинної системи. Однак жителі багатьох морських країн ніколи не чули про проблеми з серцем. Секрет в продукті, який відомий всім з дитинства – риб’ячому жирі. У ньому містяться незамінні жирні кислоти, такі як омега-3 і омега-6, які допомагають зберегти здоров’я серця і судин. Сьогодні ви зможете більше дізнатися про своє тіло і про ті дивовижні зміни, які відбудуться з ним, якщо ви будете регулярно приймати риб’ячий жир.

1. Зменшення ризику розвитку хвороб серця

Перерахування здорових властивостей риб’ячого жиру завжди починається з його позитивного впливу на рівень холестерину в організмі – кількість «шкідливих» холестеринових крапель. Жирні кислоти омега-3 і омега-6, які містяться в риб’ячому жирі, зменшують ризик серцевих захворювань, оскільки з їх допомогою знижується рівень тригліцеридів, розсіюються бляшки на внутрішніх поверхнях артерій, знижується артеріальний тиск.

2. Швидке і гнучке мислення

У омега-3 міститься докозагексаєнова кислота, яка зберігає здоров’я клітинних мембран і зміцнює зв’язки нервових клітин. Завдяки цьому риб’ячий жир можна використовувати для запобігання хвороби Альцгеймера. Численні дослідження також показали, що риб’ячий жир стимулює функцію мозку, покращує час реакції, підвищує функції мозку і швидкість прийняття рішень.

3. Поліпшення імунної системи

У багатьох країнах поліненасичені кислоти додають до звичайних харчових продуктів, таких як масло або маргарин. Справа в тому, що це додаткове джерело омега-3, що міститься в риб’ячому жирі, який стимулює виробництво простагландинів. Вони зміцнюють імунну систему, завдяки чому тіло може швидше впоратися з інфекціями.

4. Поліпшення витривалості

Майкл Хатчінсон у своїй книзі Faster: The Obsession, Science and Luck Behind the World’s Fastest Cyclists, пише, що єдине, в чому він упевнений на 100% – це в тому, що жирні кислоти, омега-3 і риб’ячий жир дійсно працюють. Вчені підтверджують це: регулярний прийом цих поживних речовин дозволяє організму використовувати жир під час тривалих тренувань, зберігаючи глікоген для більш складних вправ. Це збільшує витривалість спортсменів.

5. Зменшення ризику виникнення проблем з моторними навичками

В середині минулого століття було помічено, що люди, які живуть поблизу моря і їдять рибу, рідше відчувають біль. Все тому, що суглоби людини потребують жир: без нього суглобові тканини втрачають еластичність, що в кінцевому підсумку призводить до травм. Звичайно, риб’ячий жир не дуже ефективний при лікуванні артриту, але він безумовно підходить для запобігання цієї проблеми.

6. Швидке відновлення енергії після тренувань

Під час досліджень, в ході яких учасники повинні були оцінити ефект прийому омега-3-кислот, з’ясувалося, що кількість запальних процесів і інтенсивність м’язових болів після тренувань зменшилася. Експерименти на м’язах показали, що поліненасичені жирні кислоти здатні захистити нервові клітини від травм і запобігти їх смерті. Звичайно, регулярний прийом риб’ячого жиру не зробить вас надлюдиною, але він безумовно допоможе вам тренуватися частіше і з більшою інтенсивністю.

7. Вам буде легше впоратися зі стресом

Поліненасичені кислоти здатні збільшити виробництво серотоніну – гормону, відповідального за гарний настрій. Це означає, що вам буде легше справлятися зі стресом. У деяких випадках риб’ячий жир навіть призначають дітям з розладом гіперактивності і дефіцитом уваги. Згідно з інформацією, риб’ячий жир навіть може надавати позитивний вплив на людей з шизофренією та іншими психічними розладами.

8. Зменшиться тиск на очі

Лікарі часто прописують риб’ячий жир людям з глаукомою. Справа в тому, що жирні кислоти допомагають видалити очну рідину, що призводить до зниження тиску. Звичайно, риб’ячий жир не можна сприймати як повноцінні ліки, але багато дослідників як і раніше вважають, що додаткові джерела омега-3 можуть бути хорошим способом запобігання проблем із зором.

9. У вас з’явиться додаткове джерело вітамінів і мінералів

Риб’ячий жир також містить цілий набір мінералів і вітамінів. Вітаміни можуть варіюватися в залежності від типу риби і багатьох інших факторів. Саме тому його не можна приймати замість мультивітамінів. Проте риб’ячий жир як додаткове джерело вітамінів А і D може допомогти вам впоратися з проблемою тонкого волосся, а також дозволить краще абсорбувати кальцій і фосфор. Раніше риб’ячий жир призначали тим, кому не вистачало вітаміну D, а також дітям для запобігання рахіту.

10. Ваша шкіра буде виглядати більш здоровою

Риб’ячий жир позитивно впливає на шкіру, оскільки омега-3 кислоти можуть зберігати колаген – еластичний фундамент нашої шкіри, який запобігає появі зморшок. Вік і постійний стрес зменшують кількість колагену, що призводить до сухості і появи зморшок. Додаткове джерело поліненасичених жирних кислот також може допомогти при акне. Серед всіх жирних кислот омега-3 володіє найсильнішим імуномодулюючим ефектом, який прискорює загоєння.

Джерело

Поділись


Новини партнерів