Цей звичний для нас овоч покращує роботу серця

Чого б такого з’їсти, смачного і корисного? Який би продукт купити, щоб він містив більше потрібних нашому організму речовин? Коли ми задаємо собі ці питання, то, як правило, звертаємо увагу на всілякі екзотичні продукти, які привозять з інших частин світу.

Але пора згадати, що у нас під боком ростуть рослини, які по праву можна назвати джерелом потрібних нам речовин, і вживання яких в їжу принесе нашому організму величезну користь. Поговоримо про такий звичний для нас продукт, смачний і корисний буряк.

Чим цінний буряк?

Буряк – продукт, що містить багато корисних і потрібних нашому організму речовин.

Вітаміни

В цій рослині знаходиться багато різноманітних вітамінів, в дозах, які цілком відповідають потребам нашого організму. виявлено:

Вітамін А – Вітамін С – Вітамін В1 – Вітамін Е – Фолієва кислота (В9) – Вітамін РР – Вітамін U – Мінеральні речовини.

У складі буряка виявлено такі цінні для нас речовини як:

калій – магній – йод – натрій – цинк – мідь – марганець – кобальт – фосфор – фтор – кальцій – залізо – рубідій – цезій

Крім того до складу буряка входить багато клітковини, пектинів і органічних кислот. Все це робить цю рослину цінним продуктом, що володіє цілющими властивостями.

Цілющі властивості буряка

В якості лікарського засобу цю рослина використовували ще за часів стародавньої Греції. Згадка про її корисні властивості є в працях Гіппократа, Цицерона, Плутарха.

Вживання буряка має позитивний ефект на багато органів і системи організму. Так він покращує роботу серцево-судинної системи і зменшує вміст холестерину в крові. Буряк також використовують для зниження артеріального тиску.

У складі буряка є досить багато заліза і міді. Це робить його продуктом, здатним підвищити рівень гемоглобіну крові. Відповідно вживати цей коренеплід рекомендують при анемії.

Велика кількість вітамінів і мінеральних солей в складі буряка мають загальнозміцнюючу дію і стимулюють роботу імунної системи.

Буряк є джерелом антиоксидантів – це значить, що він перешкоджає надмірному окисленню в організмі. Речовини, що входять до складу буряка нормалізують жировий обмін.

У буряках виявлено цінну органічну речовину – бетаїн. Вона сприяє утворенню холіну. А холін дуже важливий для нормальної роботи печінки, саме він перешкоджає жировому переродженню цього органу.

В буряках міститься досить велика кількість йоду. А це означає, що вживаючи в їжу цей продукт, ми надаємо щитовидній залозі потрібну кількість цього елемента. Відповідно, буряк сприяє нормалізації ендокринних процесів організму.

Клітковина і пектини, що входять до складу цієї рослини, проходячи по кишечнику, стимулюють його роботу і адсорбують токсини. Тому можна говорити про антиканцерогенні властивості буряка. Крім того цей продукт покращує травлення і сприяє нормалізації складу мікрофлори кишечника.

Коренеплід, приготований будь-яким способом, має проносну дію, тому його рекомендують частіше включати в раціон тим, хто схильний до запорів. Відомі й сечогінні властивості цього коренеплоду. Це означає, що його корисно їсти тим, хто схильний до набряків.

Обережно, протипоказання!

Будь-які ліки в певних випадках можуть завдати шкоди. І навіть якщо замість ліків ви використовуєте корисний продукт харчування, іноді його вживання може бути небажаним. У буряка теж є протипоказання. Обмежити його кількість в меню або взагалі виключити його з раціону потрібно:

  • Людям, що страждають хворобами нирок і сечового міхура
  • Тим, у кого є гастрит з підвищеною кислотністю
  • При загостренні виразки шлунка або дванадцятипалої кишки

Буряк – цінний в усіх відношеннях продукт, який нескладно знайти на прилавках магазинів. До того ж його легко готувати і смачно їсти. Їжте буряки і будьте здорові!

Джерело

Поділись


Новини партнерів