Стало відомо, як довго відновлюється мозок після алкоголю

Вчені оприлюднили невтішні результати дослідження, що стосується впливу алкоголю на когнітивні функції.

Фізіологи з Великобританії вирішили дізнатися, скільки часу потрібно мозку, щоб відновити свої функції, порушені вживанням алкоголю. Добровольцям, серед яких були чоловіки і жінки різного віку, запропонували випити по чотири порції алкоголю – така кількість вважається зловживанням. Після цього респонденти проходили різні тести.

Не секрет, що алкоголь сильно знижує здатність до концентрації, уваги і пам’ять. Добровольці проходили тести, спрямовані на дослідження когнітивних здібностей, а фахівці також контролювали рівень алкоголю в їх крові. Виявилося, що навіть на наступний день у респондентів функції не були відновлені повністю, хоча алкоголю в крові вже не було.

Фахівці прийшли до висновку, що на відновлення після прийому однієї порції алкоголю мозку знадобиться кілька годин, а якщо вживати багато спиртного, то когнітивні функції можуть бути порушені кілька днів. Почасти це пов’язано з зневодненням, яке викликає алкоголь, а також тим, що з організму вимиваються багато корисні мінерали, дефіцит яких потрібно відновлювати. Але свою роль відіграють і особливості нервової системи – в першу чергу мозок направляє енергію в найнеобхідніші зони.

Всі ці фактори і призводять до того, що після вживання алкоголю мозку потрібно багато часу, щоб відновитися. Варто зазначити, що часте і рясне вживання в кінцевому рахунку може привести до незворотних когнітивних порушень, не кажучи вже про те, скільки шкоди алкоголь приносить організму в цілому.

Джерело

Поділись


Новини партнерів