5 щоденних звичок, котрі шкідливі не менше, ніж паління та алкоголь

Прийнято вважати, що шкідливі звички, як правило, пов’язані з алкоголем або палінням. Ви здивуєтеся, але їх значно більше. Багато з них ви здійснюєте щодня, самі того не усвідомлюючи! Хочете дізнатися більше про те, чим же ви грішите? Ось 5 таких звичок:

1. Ви сидите весь день. Навіть якщо ви любите спорт, але при цьому часто проводите дні в сидячому положенні, це негативно впливає на ваш організм. Це шкодить і поставі, і фігурі, і сідницям. Більше того, з пасивним способом життя пов’язані 160 000 випадків раку молочних залоз, товстої кишки, простати і легенів.

Що робити?

Візьміть собі за звичку робити перерви. Якщо у вас багато роботи, ви все одно можете робити перерви по 10-15 хвилин, щоб пройтися або розім’ятися на місці. Ходьба – це дуже корисно.

2. Ви їсте надто багато м’яса і сиру. У тваринних білках міститься гормон, який сприяє зростанню ракових клітин. Якщо ви будете надто багато вживати таких білків, то ваш ризик захворіти раком збільшиться в чотири рази!

Що робити?

Замініть деякі продукти з тваринними білками на вегетаріанський білок. Цікаво, що після 65 років людина може їсти тваринний білок частіше, тому що гормон, що сприяє зростанню ракових клітин, уповільнює свою працездатність.

3. Ви готуєте на неправильній олії. Якщо ви неправильно підбираєте олію для готування, то ризикуєте навіть викликати запалення дихальних шляхів! Наприклад, рослинна олія при високій температурі виробляє альдегіди, які згубно впливають на організм.

Що робити?

Розберіться з тим, як правильно готувати, використовуючи різні олії. Наприклад, маслинова олія не підходить для смааження при високій температурі, але чудово підходить для смаження при низькій. Олія авокадо – кращий вибір для жаріння при високій температурі. І не забувайте включати витяг або трохи відкривати вікна!

4. Ви засмагаєте в солярії. Паління приносить менший ризик захворювання раком, ніж така засмага!

Що робити?

По-перше, постарайтеся полюбити бліду шкіру. Якщо ж ви дуже хочете придбати смуглявіший відтінок шкіри, то їжте більше моркви і томатів. Обоє продукти багаті каротиноїдами, які здатні трохи змінити колір шкіри природним чином.

5. Ви не висипаєтеся. Це вже точно одна з найшкідливіших звичок сучасного суспільства! Хронічне недосипання викликає високий кров’яний тиск, серцеві напади, інсульти, ожиріння, а також безліч інших проблем із здоров’ям. Неякісний сон, який постійно переривають, може привести до зростання ракових пухлин.

Що робити?

Не думайте, що втома – це нормально! Якщо ви відчуваєте, що вам бракує сну, то обов’язково знайдіть час для відпочинку. Якщо ж ви страждаєте безсонням, то звернетеся до лікаря!

Як бачите, люди нерідко забувають піклуватися про своє здоров’я в тих ситуаціях, коли здається, що немає нічого небезпечного. Та все ж, побережіть себе і не здійснюйте цих помилок!

Джерело

Поділись


Новини партнерів