Як уникнути хвороб серця і діабету

Вчені з Університету Східної Англії, які проаналізували дані про здоров’я 300 мільйонів чоловік з 20 країн світу, прийшли до висновку, що прогулянки в парках і перебування на природі допоможуть уберегти організм від розвитку важких захворювань.

«Люди, які живуть поблизу парків або за містом, і при цьому фізично активні, – відчувають менше психічної напруги. Також у них рідше діагностують хвороби серця і діабет другого типу», – наводиться думка фахівців на порталі The Daily Mail.

Дослідники заявили, що можливість регулярно бувати на природі, займатися ходьбою або пробіжками в парках, – в загальному, перебувати в оточенні рослинного біому – сприяє зміцненню імунної системи. Секрет цілющого впливу природного середовища на імунітет полягає в різноманітті корисних мікроорганізмів навколо. Вони «тренують» імунну систему і зменшують ризик розвитку запалень, відзначили автори роботи.

Проведений вченими аналіз показав, що знаходження на природі корелює зі значним зниженням рівня маркера стресу кортизолу в пробах слини – це стало відкриттям проекту. Надлишок кортизолу в організмі негативно діє на обмінні процеси, посилює виділення шлункового соку, аж до розвитку виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, підриває здоров’я печінки, веде до порушень в м’язовій і кістковій тканинах.

Вчені рекомендують по можливості щодня прогулюватися в парку – це допомагає позбутися від психологічної втоми, покращує когнітивні функції мозку. Корисно навіть просто дивитися на дерева і зелені насадження, стверджують медики – це споглядання врівноважує душевно і нормалізує функції системи зору.

Джерело

Поділись


Новини партнерів